İstanbul Havadis

asdasd

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde polis çocuklara düdük ve çikolata ikram etti

TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ ANADOLU YAKASI KUZEY KÖPRÜ GİRİŞİNDE TRAFİK KURALLARI İLE İLGİLİ MESAJLAR İÇEREN ÇİKOLATA, KIRMIZI DÜDÜK VE “ÖNCELİK YAYANIN ÖNCELİK HAYATIN” KONULARINI İÇEREN EL BROŞÜRLERİ DAĞITTI. KURBAN BAYRAMI TRAFİK TEDBİRLERİ KAPSAMINDA KÖPRÜDE AYNI ZAMANDA DRONE İLE DENETİM YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde polis çocuklara düdük ve çikolata ikram etti
51 views
30 Temmuz 2020 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu Yakası Kuzey Köprü girişinde trafik kuralları ile ilgili mesajlar içeren çikolata, kırmızı düdük ve “öncelik yayanın öncelik hayatın” konularını içeren el broşürleri dağıttı. Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında köprüde aynı zamanda drone ile denetim yapıldı.

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz Köprüsü Edirne istikameti eski turnike alanında Kurban Bayramı öncesinde trafik denetimi yaptı. Araçlar durdurularak, sürücülere trafik kuralları ile ilgili mesajlar içeren çikolata ve “öncelik yayanın, öncelik hayatın” konularını içeren el broşürleri dağıtıldı. Araçta çocuklara ise ebeveynlerinin trafik kurallarına uymaması durumunda onları uyarmaları için kırmızı düdük verildi. Denetimde sürücülere sürüş boyunca emniyet kemeri takmaları, aşırı hızdan kaçınmaları, uykusuz ve yorgun araç kullanmamaları konusunda bilgilendirilme yapıldı. Köprü üzerindeki denetime İnsansız Hava Araçları (İHA) Büro Amirliği ekipleri de drone ile destek verdi.

Trafik Şube Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Demet Çıktlak, “İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında şehrin başta yoğun noktalarında, ana arterlerinde, köprülerde, tünellerde, şehrin giriş çıkış noktalarında birçok tedbir planımız var. Bu noktalarda hem trafik ekiplerimiz, hem motorize unsurlarımız hem de personellerimizi görevlendirdik. Bunlara ilaveten büro personellerimizle Kurban Bayramı süresince trafik ekiplerimizi takviye ettik. Aynı zamanda havadan drone ve helikopterle de trafik denetimlerimizi arttırdık. Bugün burada gerekli uyarılarımızı yaparken minik misafirlerimize kırmızı düdüklerimizi teslim ettik. Bizim gönüllü trafik polislerimiz ebeveynlerinin yaptıkları kural ihlallerinde biz varmışçasına düdükleriyle ebeveynlerini ikaz eden trafik polislerimize kırmızı düdüklerini teslim ettik. Bunun yanı sıra bu elimizde gördüğünüz kutuda trafik kurallarını hatırlatan çikolatalarımızı ikram ettik” dedi.

Çikolata ve düdüklerini alan çocuklar trafik polislerine teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.