İstanbul Havadis

asdasd

22 milli sporcuya eğitim bursu

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN 52 VAKIF ÜNİVERSİTESİ İLE İMZALADIĞI TARİHİ ANLAŞMAYA GÖRE ULUSLARARASI SEVİYEDE BAŞARI KAZANAN ELİT SPORCULAR, ‘YÜZDE YÜZ SPORCU BURSU MUTABAKATI’ ÇERÇEVESİNDE VAKIF ÜNİVERSİTELERİNDE TAM BURSLU EĞİTİM GÖREBİLİYOR. İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ DE 22 MİLLİ SPORCUYA YÜZDE YÜZ EĞİTİM BURSU SAĞLADIĞINI DUYURDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
22 milli sporcuya eğitim bursu
174 views
12 Kasım 2020 - 13:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 52 vakıf üniversitesi ile imzaladığı tarihi anlaşmaya göre uluslararası seviyede başarı kazanan elit sporcular, ‘Yüzde Yüz Sporcu Bursu Mutabakatı’ çerçevesinde vakıf üniversitelerinde tam burslu eğitim görebiliyor. İstanbul Gelişim Üniversitesi de 22 milli sporcuya yüzde yüz eğitim bursu sağladığını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 52 vakıf üniversitesi arasında imzalanan mutabakat metni uyarınca aşağıdaki spor alanlarında son dört yıl içerisinde başarılı olduğu belgelendirilen milli sporculara söz konusu vakıf üniversitelerine YKS sonucuna göre yerleşmeleri durumunda ilgili vakıf üniversitesi tarafından yüzde 100 öğretim ücreti indirimi yapılıyor.

22 milli sporcuya yüzde yüz burs

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden (İGÜ) yapılan açıklamada, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavlarına başvuru yapan 22 milli sporcuya yüzde yüz eğitim bursu sağlandığı duyuruldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türk sporuna destek olmak adına ‘Yüzde Yüz Sporcu Bursu Mutabakatı’ imzaladıklarını ifade eden İGÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, “Milli sporcular ülkemizin en önemli temsilcileri. Sporcularımızı başta eğitimleri olmak üzere sportif çalışmalarda da her koşulda üniversite olarak destekliyoruz” diye konuştu.

“Futbol, yüzme, tekvando, badminton, tenis, karate, eskrim, atletizm ve güreş”

22 milli sporcuya yüzde yüz eğitim bursu sağlandığını söyleyerek, spor branşları hakkında bilgi veren Gayretli, “Futbol, yüzme, tekvando, badminton, tenis, karate, eskrim, atletizm ve güreş branşlarında milli sporcularımız var. Hepsine hem eğitim hem spor hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.