İstanbul Havadis

asdasd

Atölye etkinlikleri Sultangazililerle buluşuyor

PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN BİLİM VE KÜLTÜR MERKEZİ EĞİTMENLERİ, ATÖLYE ETKİNLİKLERİNİ SULTANGAZİLİLERLE BULUŞTURUYOR. KORONA VİRÜS NEDENİYLE KAPALI ALANDA YAPILAMAYAN DENEY VE ETKİNLİKLER, MAHALLE MAHALLE GEZEN ‘BİLİM FİRARDA OTOBÜSÜ’YLE SULTANGAZİLİLERİN AYAĞINA GELİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atölye etkinlikleri Sultangazililerle buluşuyor
98 views
12 Ağustos 2020 - 16:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi eğitmenleri, atölye etkinliklerini Sultangazililerle buluşturuyor. Korona virüs nedeniyle kapalı alanda yapılamayan deney ve etkinlikler, mahalle mahalle gezen ’Bilim Firarda Otobüsü’yle Sultangazililerin ayağına geliyor.

Sultangazi Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi, geleceğin buluşçularını yetiştirmeye devam ediyor. Korona virüs nedeniyle kapalı alanlardaki eğitimlerine ara veren Bilim Merkezi, ’Mesafeler Bilime Engel Değil’ diyerek çocukları farklı branştaki etkinliklerle bir araya getiriyor. Bilim Firarda Otobüsü, Sultangazi’yi sokak sokak dolaşarak çocukların bilimle iç içe olmasını sağlıyor.

Çocuklar matematikten astronomiye, resimden fen bilimlerine, robotik kodlamadan dramaya 6 atölye ve 11 farklı alandaki etkinliklerle buluşuyor. Bilim Firarda Otobüsü, iki günde bir Sultangazi’nin farklı sokağında öğrencilerini bekliyor. Çocuklar, otobüsün önüne kurulan çadırlardaki etkinliklerle ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerini keşfediyor. Sürpriz yarışmaların da düzenlendiği bilim otobüsünde sosyal mesafe ve hijyen kuralları da ihmal edilmiyor.

Sultangazi’nin eğitim, kültür ve bilimle ‘Sultan Şehir’ olacağını belirten Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Hedefimiz gençlerin bilimle daha çok iç içe olması ve bilimi hayatlarıyla bütünleştirmeleridir. Bilim Merkezimizle onların kendi yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı oluyoruz. Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz Bilim Merkezi etkinlikleri ve atölye çalışmalarını bilim otobüsüyle onların ayağına getiriyoruz. Bugün ilk durağımız 15 Temmuz ve Şehitler Meydanı oldu. Kısa süre içinde 2 bin küçüğümüze ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

15.00- 20.00 saatleri arasında hizmet veren bilim otobüsü, 11 gün boyunca Sultangazi sokaklarında küçük buluşçuları ağırlayacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.