İstanbul Havadis

asdasd

Bakırköy Belediye çalışanları, Başkan Bülent Kerimoğlu’nu protesto etti

BAKIRKÖY BELEDİYESİ MEMURLARI 657’YE TABİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ İMZALAMAYAN BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI BÜLENT KERİMOĞLU’NU PROTESTO ETTİ. HAKLARINI ALAMAYAN BELEDİYE İŞÇİLERİ CHP İLÇE BAŞKANLIĞI BİNASI ÖNÜNDEN YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞTİREREK BAKIRKÖY ÖZGÜRLÜK MEYDANI’NDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bakırköy Belediye çalışanları, Başkan Bülent Kerimoğlu’nu protesto etti
68 views
23 Eylül 2020 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bakırköy Belediyesi memurları 657’ye tabi toplu iş sözleşmesini imzalamayan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu protesto etti. Haklarını alamayan belediye işçileri CHP İlçe Başkanlığı binası önünden yürüyüş gerçekleştirerek Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Bakırköy Belediyesi memurları, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun 657’ye tabi toplu iş sözleşmesi çalışma haklarını imzalamaması üzerine çalışanlar durumu protesto etti. Bakırköy CHP İlçe Başkanlığı binası önünde toplanan yaklaşık 150 kişilik grup buradan Bakırköy Özgürlük Meydanı’na kadar kolluk kuvvetlerinin denetiminde ve sosyal mesafe kurallarına uyarak yürüyüş gerçekleştirdi. Meydana ulaşan grup, burada protestoların ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Belediye işçileri sözleşmenin ihlal edildiği ve haklarının yenildiğini kaydetti.

“Belediye suç işlemektedir”

Mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini ifade eden Tüm Bel Sen 1’inci nolu Şube Başkanı Adem Erdem, “Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu somut adım atmak yerine çalışanları toplayarak, baskılamayı kamu emekçilerine gözdağı vererek kendi istedikleri maddeye çekmeye çalışmıştır. İşveren tarafının basın emekçileriyle yaptığı çalışmada belediye emekçileri sendikalarının konuyla ilgili kendilerini bilgilendirdiğini sendikaların kararına uyacaklarını işverene ilettiler. Ve mevcut toplu sözleşmede yeni sözleşme imzalanana kadar eski sözleşme geçerlidir maddesi olmasına rağmen, toplu sözleşme ödemelerini tek taraflı ihlal ederek Eylül ayı ödemelerini yapmamış ve fiili olarak kamu emekçilerinin haklarını gasp etmiştir. Mevcut sözleşme hükümlerin yerine getirmeyen belediye artık suç işlemektedir ”dedi.

“Yeni sözleşmeyle emekçilerin cebine göz dikilmekte”

Limit dayatması yapılması emekçiler için umut olamayacağını belirten Erdem, “Bülent Kerimoğlu 18 aydır toplu sözleşme imzalamayarak kamu emekçilerini mağdur etmeye devam etmekte, bir yandan da uyuşmazlık tutanağı gibi biz memurların toplu sözleşmesinde olmayan bir yolu sürmek isteyerek süreci uzatmak istemektedir. Kamu çalışanları olarak Bülent Kerimoğlu’nun samimi olmadığını görmekteyiz. Bizlere kazanılmış haklarımızı elimizden alan sözleşme dayatmakta, yeni bir sözleşmeyle emekçinin cebine göz diktiğini mevcudun altına inerek güç yaşam koşullarında olan emekçileri daha da açlığa sefalete mahkum etmek istediğini görmekteyiz”diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından Bakırköy Belediyesi binasına yürüyen grup, tepki amaçlı balon patlattı. Grup daha sonra kontrollü şekilde dağıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.