İstanbul Havadis

asdasd

Başakşehir Belediyesi’nden engellilere özel KPSS kursu

KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BİR SÜREDİR KAPALI OLAN BAŞAKŞEHİR BİLGİEVLERİ, BELLİ KURALLARA BAĞLI OLARAK ENGELLİ MEMUR ADAYLARINA HİZMET VERMEYE BAŞLADI. ADAYLAR, ALTINŞEHİR BİLGİEVİ’NDE DÜZENLENEN ÖZEL KURS İLE 11 EKİM’DEKİ ENGELLİ KAMU PERSONELİ SINAVI’NA HAZIRLANIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başakşehir Belediyesi’nden engellilere özel KPSS kursu
44 views
28 Ağustos 2020 - 9:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Korona virüs tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan Başakşehir Bilgievleri, belli kurallara bağlı olarak engelli memur adaylarına hizmet vermeye başladı. Adaylar, Altınşehir Bilgievi’nde düzenlenen özel kurs ile 11 Ekim’deki Engelli Kamu Personeli Sınavı’na hazırlanıyor.

Başakşehir Belediyesi, yaklaşan Engelli Kamu Personeli Sınavı (EKPSS) öncesi, ilçede yaşayan engelli memur adayları için hazırlık kursu düzenledi. Eğitim dönemi başında normal seyrinde devam eden ve örgün olarak gerçekleştirilen kurs, mart ayında korona virüs tedbirleri kapsamında askıya alındı.

Başakşehir Belediyesi, EKPSS’nin yaklaşmasıyla birlikte, bir süre online görüntülü programlar üzerinden süren kursun yeniden başlamasını sağladı. Engelli öğrencilerin sınava daha iyi hazırlanması için korona virüs tedbirlerine uygun olarak hazırlıklar tamamlandı.

Tüm tedbirler alındı, eğitim başladı

Altınşehir Bilgievi’nde sosyal mesafeli olarak yapılan kurs programına katılan öğrencilerden biri de 23 yaşındaki Bersu Somuncu oldu. Somuncu, Başakşehir’de İyilik Zamanı (BİZ) ekipleri tarafından, Kayabaşı KİPTAŞ Konutlarındaki evinden özel asansörlü araçla alındı.

Altınşehir Bilgievi’ne götürülen Somuncu, girişte ateş ölçümü yapılarak içeri alındı. Ellerini girişteki dezenfeksiyon istasyonunda dezenfekte eden Somuncu, kendisiyle birlikte eğitim alan öğrencilerin bulunduğu sınıfa girdi.

“Parayla satın alınamayacak bir iyilik”

Bersu Somuncu’ya eşlik eden anne Halime Somuncu, Başakşehir Belediyesi BİZ ekiplerinin kızı ve kendisini kapısından özel araçla alarak Bilgievi’ne kadar getirdiğini ve bunun yanında her konuda yardımcı olduklarını dile getirdi. Ekiplerin kendilerine yaptığı yardımın parayla ölçülemeyecek değerde olduğunu ifade etti.

Tekrar yüz yüze ders almaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Bersu Somuncu ise EKPSS sınavını kazanarak devlet memuru olmak istediğini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.