İstanbul Havadis

asdasd

Başakşehir’de spor eğitimine destek

BAŞAKŞEHİR’DE BİR İLK OLAN VE BU YIL EĞİTİME BAŞLANACAK ALİYA İZZET BEGOVİÇ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ SPOR BÖLÜMÜ’NÜN YETENEK SINAVLARI, BAŞAHŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KURULAN ÖZEL PARKURDA YAPILIYOR. PARKURDA ÖĞRENCİLERİN ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMELERİ DE YAPILIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başakşehir’de spor eğitimine destek
94 views
23 Eylül 2020 - 16:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başakşehir’de bir ilk olan ve bu yıl eğitime başlanacak Aliya İzzet Begoviç Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Bölümü’nün yetenek sınavları, Başahşehir Belediyesi tarafından kurulan özel parkurda yapılıyor. Parkurda öğrencilerin ölçme ve değerlendirmeleri de yapılıyor.

Başakşehir Belediyesi, Türk sporunu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyor. Aliya İzzet Begoviç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bu yıl açılacak olan spor bölümü için seçmeler başladı. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak spor bölümü, aynı zamanda Başakşehir’de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Aliya İzzet Begoviç Anadolu İmam Hatip Lisesi spor salonunda yapılan özel yetenek sınavı, Başakşehir Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ekiplerince kurulan özel parkurda gerçekleştiriliyor. Ekipler, aynı zamanda spor bölümüne girebilmek için en iyi performanslarını ortaya koyan öğrencilerin ölçme ve değerlendirme sürecini takip ediyor.

Başlangıç ve bitiş noktalarında bulunan fotoselli cihazlar ile öğrencilerin antropometrik ölçümleri yapılıyor. Beş aşamalı değerlendirmenin yapıldığı yetenek sınavında adaylar, temel motorik özelliklerin ölçüldüğü koordinasyon parkuru, 20 metre hız testi, kuvvet ve patlayıcı gücün ölçüldüğü durarak uzun atlama, ritim testi ve sporcu öz geçmişi değerlendirmesi gibi aşamalardan geçiyor. 21 Eylül Pazartesi başlayan yetenek sınavları, 25 Eylül Cuma günü sona erecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.