İstanbul Havadis

asdasd

Başakşehir’e çevre dostu belediye hizmet binası

ENERJİ VE SU İHTİYACINI YENİLENEBİLİR KAYNAKLARDAN KARŞILAYAN BAŞAKŞEHİR’İN YENİ BELEDİYE BİNASINDA ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR. ŞANTİYE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNAN BAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YASİN KARTOĞLU, BAŞAKŞEHİR’İN YENİ ÇEVRECİ VE AKILLI BELEDİYE BİNASINI 29 EKİM’DE HİZMETE AÇMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ BELİRTTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başakşehir’e çevre dostu belediye hizmet binası
34 views
26 Aralık 2020 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Enerji ve su ihtiyacını yenilenebilir kaynaklardan karşılayan Başakşehir’in yeni belediye binasında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Şantiye alanında incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir’in yeni çevreci ve akıllı belediye binasını 29 Ekim’de hizmete açmayı hedeflediklerini belirtti.

Başakşehir’in yeni meydanı, yeni nesil çevreci belediye binasıyla şekilleniyor. Millet kıraathanesi, millet bahçesi ve Başakşehir Merkez Camii’nin yanı başında yer alan belediye binası, Başakşehir’in yeni cazibe noktası olacak. Çalışmaların aralıksız olarak devam ettiği şantiye alanında inceleme yapan Başkan Kartoğlu, yetkililerden bilgi aldı. Başakşehir halkının çevre dostu ve akıllı belediye binasına kavuşacağını ifade eden Başkan Kartoğlu, “Binamızda yer alacak yaklaşık 2 bin güneş paneliyle birlikte enerji ihtiyacımızın yüzde 25’ini güneş enerjisinden sağlayacağız. Yağmur suyu depolama sistemiyle de su harcamasından tasarruf edeceğiz. Ayrıca, bina cephesinde kullanılan ısı yalıtım sistemiyle birlikte ısıtma ve soğutma giderlerimizde yüzde 30 tasarruf sağlamış olacağız” dedi.

Yaşayan projeler arasında yerini alacak

Başakşehir’in yeni kent meydanında yükselen yeni hizmet binası içerisinde kapalı otopark, kreş, erkek ve kadın spor salonları ve konferans salonları yer alacak. Çalışanlar ve vatandaş adına birçok sosyal donatı alanları da yer alacak. 8 kabul noktası, çağrı merkezi ve 22 vezneyle birlikte vatandaşların talepleri hızlı bir şekilde çözüme kavuşacak. Meclis toplantılarını vatandaşların daha rahat bir şekilde takip edebilmeleri için seyirci balkonu da geniş bir şekilde tasarlanıyor. Başakşehir Meydanı ile bütünleşecek olan yeni belediye binası, çevresi ile beraber yaşayan projeler arasındaki yerini alacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.