İstanbul Havadis

asdasd

Besin takviyesi alanında yerli klinik araştırma merkezi kuruluyor

BİYOSOTİK İNOVASYON ALANINDA ARAŞTIRMALAR YAPAN TIP AKADEMİSYENLERİNDEN DR. SEBAHATTİN ATAOĞLU’NUN DA YER ALDIĞI PROJEYLE VİRAL KANSERLERE YÖNELİK FORMÜLE EDİLMİŞ OLAN DESTEK TEDAVİ AMAÇLI PATENTLİ BESİN TAKVİYESİ BULUŞLARININ KLİNİK ÇALIŞMALARI İÇİN İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Besin takviyesi alanında yerli klinik araştırma merkezi kuruluyor
40 views
25 Kasım 2020 - 16:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Biyosotik inovasyon alanında araştırmalar yapan tıp akademisyenlerinden Dr. Sebahattin Ataoğlu’nun da yer aldığı projeyle viral kanserlere yönelik formüle edilmiş olan destek tedavi amaçlı patentli besin takviyesi buluşlarının klinik çalışmaları için işbirliği anlaşması imzalandı.

Dr. Sebahattin Ataoğlu ve Spektral Holding arasında Erdal Can Alkoçlar ve Metehan Yeşil’in olduğu belirtilen viral kanserlere yönelik formüle edilmiş olan destek tedavi amaçlı patentli besin takviyesi buluşlarının klinik çalışmalarını tesis, dizayn ve icra etmek amaçlı bir iş birliği anlaşması imzalandı.

Aynı zamanda Spektral Holding CEO’su da olan Alkoçlar, Ataoğlu’nun biyosotik inovasyon alanındaki önemli akademisyenlerden biri olduğunu belirtti. Dr. Sabahattin Ataoğlu’nun teknik önderliğinde tasarlanıp tesis edilecek bir pilot klinik çalışmanın, patentli formülasyonlarının tedavi edici etkinliğinin uluslararası akreditasyonunda çok büyük rol oynayacağına inandıklarını belirtti.

Alkoçlar, Dr. Ataoğlu ile çalışmanın kendileri için büyük bir gurur ve keyif olduğunu söyledi. Pre-klinik ve pilot çalışma için önceliklerinin Avrupa ve Amerika olduğunu dile getiren Alkoçlar, orta vadede Dr. Ataoğlu ve ekibinin omurgasını oluşturacağı ve yerli ilaç buluşlarının klinik araştırma ihtiyaçlarını karşılama amaçlı bir CRO (klinik araştırma organizasyonu) kurmak amacıyla bazı Avrupalı yatırım grupları ile görüşme halinde olduklarını kaydetti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.