İstanbul Havadis

asdasd

Büyükçekmece 22’nci Kültür Festivali’ne buruk veda

BÜYÜKÇEKMECE’DE GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN VE BU YIL 22’NCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLEN “İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ’NDE” KÜLTÜR VE SANATTA YILIN SANATÇISI ÖDÜLLERİNİN SAHİBİ HALKIN OYLARI İLE USTA SANATÇILAR BİNNUR KAYA VE ERDAL ÖZYAĞCILAR OLDU. ALDIĞI ÖDÜL İÇİN TEŞEKKÜR EDEN ERDAL ÖZYAĞCILAR, ”22’NCİSİ DÜZENLENEN BÜYÜKÇEKMECE SANAT VE KÜLTÜR FESTİVALİ’NDE BİR ÖDÜL ALDIM. VE BU HALK OYLAMASI İLE YAPILAN BİR ÖDÜL, ÇOK MEMNUN OLDUM. BU FESTİVAL 22 YILDIR YAPILIYOR VE DÜNYA FESTİVALLER BİRLİĞİ TARAFINDAN 7 KEZ “DÜNYANIN EN İYİ FESTİVALİ “ SEÇİLMİŞ. BU GÜZEL YERDE, BU GÜZEL ORGANİZASYONDA BENDE VARIM, BEN ÇOK MUTLUYUM. BENİ EVİMDEN ALDILAR, ÇOK EFENDİ BİR HANIMEFENDİ BANA EŞLİK ETTİ. SOHBET EDEREK GELDİK BURAYA. BU ARADA TABİ Kİ EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜNÜN DE BİNNUR KAYA’YA VERİLMESİ BENİ ÇOK MUTLU ETTİ. ÇÜNKÜ O BENİM ÇOK SEVDİĞİM SANATÇI ARKADAŞIM. TÜRKİYE’NİN YETİŞTİRDİĞİ NADİR KADIN SANATÇILARDAN BİRİDİR. İNŞALLAH SENEYE PANDEMİSİZ, YANGINSIZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDERİZ” DİYE KONUŞTU. ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜĞÜ İÇİN ÇOK MUTLU OLDUĞUNU SÖYLEYEN ÜNLÜ OYUNCU BİNNUR KAYA, “ BÜYÜKÇEKMECE ULUSLAR ARASI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ İÇİN BURADAYIM. ÇOK DEĞERLİ BİR ÖDÜLÜ LAYIK GÖRMÜŞLER. 7 KEZ DÜNYANIN EN İYİ FESTİVALİ SEÇİLDİ, O KADAR DEĞERLİ BİR FESTİVAL Kİ BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NİN OK BÜYÜK EMEKLERİ VAR. ÇOK ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM BU FESTİVALLE İLGİLİ AMA ÇOKTA İYİ HİSSETMEDİĞİMİZ ZAMANLAR, MEMLEKETİMİZ YANIYOR VE BİZ SADECE UZAKTAN DESTEK VEREBİLİYORUZ. YANGIN OLAN HER YERE BOL YAĞMUR DİLİYORUM” DEDİ. FESTİVALİN ÇOK GÜZEL GİTTİĞİ SIRADA ÜLKENİN CİĞERLERİNİN YANDIĞINI SÖYLEYEN BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKANI DR. HASAN AKGÜN,” 22 YILLIK FESTİVAL TARİHİMİZDE Kİ EN ZOR FESTİVALİ YAPTIK. HEM SANAL HEM DE FİZİKİ ORTAMDA. FESTİVALİMİZE HALK YOĞUN TALEP GÖSTERİRKEN, FESTİVALİ GÖREN HERKES PANDEMİ DÖNEMİNDE BÖYLE ETKİNLİKLERİN YOKLUĞUNU ÇEKTİĞİ İÇİN SOKAKLARA DÖKÜLDÜ. AMA FESTİVAL ÇOK GÜZEL GİDERKEN, ÜLKEMİZİN CİĞERLERİ YANMAYA BAŞLADI. FESTİVALİN EĞLENDİREN-COŞKULANDIRAN BÖLÜMLERİNİ İPTAL ETMEK ZORUNDA KALDIK. İPTAL ETMEK ZORUNDAYDIK ÇÜNKÜ HEPİMİZİN MORALİ BOZULDU” DİYEREK KONUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Büyükçekmece 22’nci Kültür Festivali’ne buruk veda
17 views
01 Ağustos 2021 - 2:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyükçekmece’de geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen “İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde” kültür ve sanatta yılın sanatçısı ödüllerinin sahibi halkın oyları ile usta sanatçılar Binnur Kaya ve Erdal Özyağcılar oldu.

Aldığı ödül için teşekkür eden Erdal Özyağcılar,

”22’ncisi düzenlenen Büyükçekmece Sanat ve Kültür Festivali’nde bir ödül aldım. Ve bu halk oylaması ile yapılan bir ödül, çok memnun oldum. Bu festival 22 yıldır yapılıyor ve Dünya Festivaller Birliği tarafından 7 kez “Dünyanın En İyi Festivali “ seçilmiş. Bu güzel yerde, bu güzel organizasyonda bende varım, ben çok mutluyum. Beni evimden aldılar, çok efendi bir hanımefendi bana eşlik etti. Sohbet ederek geldik buraya. Bu arada tabi ki en iyi kadın oyuncu ödülünün de Binnur Kaya’ya verilmesi beni çok mutlu etti. Çünkü o benim çok sevdiğim sanatçı arkadaşım. Türkiye’nin yetiştirdiği nadir kadın sanatçılardan biridir. İnşallah seneye pandemisiz, yangınsız bir şekilde devam ederiz” diye konuştu.

Ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen ünlü oyuncu Binnur Kaya,

“Büyükçekmece Uluslar Arası Kültür Ve Sanat Festivali için buradayım. Çok değerli bir ödülü layık görmüşler. 7 kez dünyanın en iyi festivali seçildi, o kadar değerli bir festival ki Büyükçekmece Belediyesi’nin ok büyük emekleri var. Çok şey söylemek istiyorum bu festivalle ilgili ama çokta iyi hissetmediğimiz zamanlar, memleketimiz yanıyor ve biz sadece uzaktan destek verebiliyoruz. Yangın olan her yere bol yağmur diliyorum” dedi.

Festivalin çok güzel gittiği sırada ülkenin ciğerlerinin yandığını söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün,” 22 yıllık festival tarihimizde ki en zor festivali yaptık. Hem sanal hem de fiziki ortamda. Festivalimize halk yoğun talep gösterirken, festivali gören herkes pandemi döneminde böyle etkinliklerin yokluğunu çektiği için sokaklara döküldü. Ama festival çok güzel giderken, ülkemizin ciğerleri yanmaya başladı. Festivalin eğlendiren-coşkulandıran bölümlerini iptal etmek zorunda kaldık. İptal etmek zorundaydık çünkü hepimizin morali bozuldu” diyerek konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.