İstanbul Havadis

asdasd

“Detoks suyu amaca göre hazırlanmalı”

DETOKS İLE TEK BAŞINA KİLO VERİLMEDİĞİNİ SÖYLEYEN DYT. GİZEM GENÇYÜREK, “KAN ŞEKERİNİN DENGELENMESİ İÇİN SUYA ÇUBUK TARÇIN ATILABİLİR. BAĞIRSAKLARIN İYİ ÇALIŞMASI VEYA BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRMEK İÇİN LİMON, ÖDEM ATMAK İÇİN MAYDANOZ VEYA ANANAS, KOLESTEROL İÇİN CEVİZ GÜNLÜK İÇİLEN SUYUN İÇİNE İLAVE EDİLEBİLİR” DEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Detoks suyu amaca göre hazırlanmalı”
105 views
13 Mayıs 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Detoks ile tek başına kilo verilmediğini söyleyen Dyt. Gizem Gençyürek, “Kan şekerinin dengelenmesi için suya çubuk tarçın atılabilir. Bağırsakların iyi çalışması veya bağışıklığı güçlendirmek için limon, ödem atmak için maydanoz veya ananas, kolesterol için ceviz günlük içilen suyun içine ilave edilebilir” dedi.

Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümünden Dyt. Gizem Gençyürek, sağlıklı kilo kaybında sıvı tüketiminin önemine değinerek, detoks suları hakkında açıklamalarda bulundu. Dyt. Gençyürek, uzun yıllardır popülaritesini koruyan detoks sularının tek başına yağ yaktığı ve kilo verdirdiğine dair yanlış bir inanış olduğunu belirterek, “Unutulmamalı ki hiçbir besin tek başına yağ yakmaz ve kilo verdirmez. Detoks sularının bu kadar sevilmesinin altında yatan temel sebep ise suyun tadının birçok kişi tarafından sevilmemesi ve çeşitli meyve, sebze, baharatlar ile tatlandırılarak suyun tadının daha içilebilir hale getirilmesidir. Burada asıl önemli olan sudur” diye konuştu.

“Kan şekeri için tarçın”

Dyt. Gençyürek, bireyin var olan sağlık problemleri göz önünde bulundurularak hedefe yönelik suyun tatlandırılabileceğine işaret ederek, “Kan şekerinin dengelenmesi için suya çubuk tarçın atılabilir. Bağırsakların iyi çalışması veya bağışıklığı güçlendirmek için limon; ödem atmak için maydanoz veya ananas; kolesterol için ceviz günlük içilen suyun içine ilave edilebilir. Ancak suyun içerisine eklenen sebze ve meyvelerin antioksidan etkilerinden ve toksin atıcı özelliklerinden yararlanabilmek için bunların ayrıca da tüketilmesi şarttır. Bir hastalık veya gebelik durumu yoksa yeşil çay ve kiraz sapı çayını da diyet listelerine ekleyebiliriz. Antioksidan özelliği de bulunan bu çaylar diyet sürecinde metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımı ve dolayısıyla kilo vermeye yardımcı olur. Kiraz sapı çayının en önemli özelliği ödem söktürücü olmasıdır. Bu sebeple adet döneminden 3-5 gün öncesinden tüketilmesi de yarar sağlamaktadır. Sindirim problemlerine yardımcı olur, hazımsızlığı önler. Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur. Yeşil çay ise kalp ve dolaşım sistemini olumlu etkiler. Zihinsel ve bedensel performansı olumlu etkiler. İdrar söktürür ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Mide ve bağırsak problemlerine iyi gelir. Kolesterolü ve yüksek tansiyonu düşürür. Kan dolaşımının ve tiroid fonksiyonlarının düzenlenmesini destekler. Vücuttaki yağların yakılma sürecini hızlandırarak kilo verme sürecine katkıda bulunur” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.