İstanbul Havadis

asdasd

Dezavantajlı çocukların farklılığını ortaya çıkarmak için çevrimiçi oyun

UNICEF TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ, 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ ÖNCESİNDE YOKSUL, GÖÇMEN VE MÜLTECİ ÇOCUKLARLA İLGİLİ ÖN YARGILARI AŞMAK VE ÇOCUKLARIN POTANSİYELİNİ, BECERİLERİNİ VE FARKLILIĞINI ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN ÇEVRİMİÇİ OYUNDAN FAYDALANAN YENİ BİR GİRİŞİM BAŞLATTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dezavantajlı çocukların farklılığını ortaya çıkarmak için çevrimiçi oyun
45 views
18 Kasım 2020 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü öncesinde yoksul, göçmen ve mülteci çocuklarla ilgili ön yargıları aşmak ve çocukların potansiyelini, becerilerini ve farklılığını ortaya çıkarmak için çevrimiçi oyundan faydalanan yeni bir girişim başlattı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki, oyunun ve oyun oynamanın Covid-19 süresince oyun oynama imkânları sınırlı olan çocuklar ve gençler için kendilerini ifade ettikleri, enerjilerini ortaya çıkarttıkları bir ortam oluşturduklarını dile getirdi. İnci Haseki sözlerine şöyle devam etti: “Bu girişim UNICEF’in ‘Yeniden Hayal Et’ kampanyasının bir parçası. Covid-19 sonrası çocuklar için daha iyi bir dünyayı şekillendirecek fikirleri çocuklardan ve gençlerden dinleyeceğimiz 20 Kasım Dünya Çocuk Günü öncesi hayata geçiyor. Küresel salgın tüm dünyada çocukları doğrudan, hızlı biçimde etkiledi. Biz bir şeyler yapmazsak kalıcı hasar görecekler. Covid-19 birçok ülkede sağlık hizmetlerine zarar vermeye ve her zamanki hizmetleri kesintiye uğratmaya devam ettiği için acilen kaynak oluşturarak hayat kurtarıcı müdahalelerde bulunmazsak önümüzdeki altı ay her gün dünya çapında 6 bin çocuk daha ölebilir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.