İstanbul Havadis

asdasd

Dönerde patent başvurusu sayısı 4 bine yaklaştı

UDOFED GENEL BAŞKANI MEHMET MERCAN; “DÖNER İÇİN YAPILACAKLARIN HEPSİNİ BELLİ BİR PLAN DAHİLİNDE YÜRÜTÜYORUZ. ULUSLARARASI DÖNER FEDERASYONU İLE DÜNYANIN EN GÜVENİLİR HIZLI YEMEĞİ OLAN DÖNERİMİZİN ÜRETİMİNDEN SATIŞINA, ÇALIŞANINDAN GIDA GÜVENİLİRLİĞİNE KADAR BİR ÇOK ALANDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI. DÖNERİN ULUSLARARASI REKABET GÜCÜNÜ ARTIRMA GAYRETİNDEYİZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dönerde patent başvurusu sayısı 4 bine yaklaştı
66 views
30 Ekim 2020 - 9:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Patent Enstitüsü’ne döner markası için son on ayda 3 bin 895 yeni marka başvurusu yapıldı.

Uluslararası Döner Federasyonu (UDOFED) döner için yapılan marka başvurularına ilişkin rakam verdi. Federasyon, Türk Patent Enstitüsü’ne döner markası başvurularında üst üste rekorlar kırıldığını belirterek, son on ayda 3 bin 895 yeni marka patent başvurusu yapıldığını duyurdu.

“Döner Türkiye’nin yeni ihracat kalemi olacak”

Konu ile ilgili görüş veren UDOFED Genel Başkanı Mehmet Mercan; “Döner için yapılacakların hepsini belli bir plan dahilinde yürütüyoruz. Uluslararası Döner Federasyonu ile dünyanın en güvenilir hızlı yemeği olan dönerimizin üretiminden satışına, çalışanından gıda güvenilirliğine kadar bir çok alanda yeni bir dönem başladı. Dönerin uluslararası rekabet gücünü artırma gayretindeyiz” dedi.

“Federasyondan önce döner sektörünün adı vardı ama kendisi yoktu” diyen Mercan, “Şimdi ilgili bakanlıklar ve bürokratlarımız ile geliştirdiğimiz projeler ile adım adım güçlü bir sektörün temellerini atıyoruz. Tabi çalışmalarımız sahada yatırımcılarımıza güven veriyor. Yeni açılan döner üretim tesisleri ve satış noktalarının fazlalığı da bu güvenin bir sonucu” ifadelerini kullandı.

Federasyon olarak en büyük hedeflerinden birisinin de Türkiye’ye yeni bir ihracat kalemi olarak döneri kazandırmak olduğunu vurgulayan Mercan, “Türkiye’nin 7 bölgesinde yeni entegre üretim tesisleri açılacak. Binlerce yeni istihdam alanı açılacak. Bu tesislerde üretilen sağlıklı dönerler hem iç pazara sunulacak hem de yurt dışına ihraç edilecek. Federasyonumuz uluslararası düzeyde döner sektörünü temsil ediyor. 140 ülkede üretici ve döner satış noktaları ile toplam yaklaşık 2 buçuk milyon kişiyi temsil ediyoruz. Bütün amacımız sektörümüzün global rekabet gücünü artırırken ülkemizi temsil kabiliyetini artırmak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.