İstanbul Havadis

asdasd

Döviz kurları haftaya düşüşle başladı

ABD SEÇİMLERİYLE BİRLİKTE HIZLA YÜKSELİŞE GEÇEN DÖVİZ KURLARI HAFTA AÇILIŞI İLE İNİŞE GEÇTİ. DOLAR 8,54’TEN 8,02’YE KADAR DÜŞTÜ. AYNI ŞEKİLDE EURO DA 10,17’DEN 9,48 SEVİYESİNE KADAR DÜŞÜŞ GÖSTERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Döviz kurları haftaya düşüşle başladı
101 views
09 Kasım 2020 - 15:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD seçimleriyle birlikte hızla yükselişe geçen döviz kurları hafta açılışı ile inişe geçti. Dolar 8,54’ten 8,02’ye kadar düştü. Aynı şekilde euro da 10,17’den 9,48 seviyesine kadar düşüş gösterdi.

ABD seçimleriyle birlikte hızla yükselişe geçen döviz kurları hafta açılışı ile inişe geçti. Ayrıca Merkez Bankası’nın yeni başkanı Naci Ağbal’ın, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası olarak temel amacımız fiyat istikrarını sağlamak ve sürdürmektir. Fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda tüm politika araçları kararlılıkla kullanılacaktır. Para politikasında, şeffaflık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik ilkeleri çerçevesinde iletişim güçlendirilecektir. 19 Kasım 2020 tarihli Para Politikası Kurulu toplantısına kadar mevcut durum ve beklentiler gözden geçirilip, gelişmeler de yakından takip edilerek; oluşacak veri ve değerlendirmeler ışığında gerekli politika kararları alınacaktır” şeklindeki yazılı açıklaması döviz kurlarının düşüşünde etkili olan faktörlerden biri oldu.

Dolar yüzde 8,54’ten 8,02’ye kadar düştü. Aynı şekilde euro da 10,17’den 9,48 seviyesine kadar düşüş gösterdi.

Öte yandan İran’da yaptırımların neden olduğu ekonomik baskılar nedeniyle serbest piyasada rekor seviyeye ulaşan dolar, ABD’de yapılan başkanlık seçimlerini Joe Biden’in kazanması ile son günlerde yüzde 14 değer kaybetti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.