İstanbul Havadis

asdasd

Evler küçüldü, fazla eşyalar depolara taşındı

SON YILARDA ARTIŞ GÖSTEREN KİRA FİYATLARI VATANDAŞLARI FARKLI ARAYIŞLARA İTİYOR. ÖNE ÇIKAN ÇÖZÜMLERDEN İLKİ ODA SAYISINI AZALTARAK DAHA KÜÇÜK EVLERE TAŞINMAK OLDU. ÖZELLİKLE İSTANBUL GİBİ BÜYÜK ŞEHİRLERDE FAZLADAN BİR ODANIN AYLIK ORTALAMA MALİYETİ 1.250 TL İLA 7.500 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR. ANCAK KÜÇÜLEN EVLER ATILAMAYAN FAZLA EŞYALARIN NASIL DEĞERLENDİRİLECEĞİ SORUNUNU DA BERABERİNDE GETİRİYOR. ÇÖZÜM OLARAK İSE EŞYA DEPOLAMA HİZMETLERİ ÖNE ÇIKMIŞ DURUMDA.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Evler küçüldü, fazla eşyalar depolara taşındı
22 views
16 Ekim 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son yılarda artış gösteren kira fiyatları vatandaşları farklı arayışlara itiyor. Öne çıkan çözümlerden ilki oda sayısını azaltarak daha küçük evlere taşınmak oldu. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde fazladan bir odanın aylık ortalama maliyeti 1.250 TL ila 7.500 TL arasında değişiyor. Ancak küçülen evler atılamayan fazla eşyaların nasıl değerlendirileceği sorununu da beraberinde getiriyor. Çözüm olarak ise eşya depolama hizmetleri öne çıkmış durumda.

PratikDepo Genel Müdürü Okan Artemiz’in verdiği bilgilere göre, evini küçültme arayışına girenlerin oranında ciddi bir yükseliş var. 2021 yılında özellikle büyük şehirlerde yüzde 50’lere varan kira artışlarının yaşandığına dikkat çeken Artemiz, “Metrekare ve oda sayısı arttıkça kira fiyatları çok daha yüksek seviyelere gelebiliyor. Durum böyle olunca, özellikle son yıllarda daha küçük alanlar tercih edilmeye başlandı. Öte yandan aile yadigârı eşyalarımızdan, hobi malzemelerimizden, kitaplarımızdan, çocuğumuzun fazla eşyalarından vazgeçme ve elden çıkarma lüksüne de sahip değiliz. Bu ve benzeri ihtiyaçlar sebebiyle, yaşam alanlarımızda her zaman artı bir odaya ihtiyaç duyuyoruz. Tabii kiraların bu denli yüksek olduğu bir ortamda, İstanbul gibi bir şehirde fazladan bir oda aylık ortalama 1.250 TL – 7.500 TL arasında ek kira maliyetine sebep oluyor” dedi.

Taşınma ihtiyacınızı ortadan kaldıracak çözümler sunduklarını kaydeden Okan Artemiz, “Tüm eşyalar sigortalı olarak depolanır. Kullanıcılarımızın eşyaları yangın, sel, deprem gibi doğal afet durumlarında sigorta teminatı altındadır” diyerek standart eşya depolamanın yanında, sundukları +1 Oda konseptinin özellikle büyük şehirlerde kira artışlarına bağlı küçük evlere geçenlere veya ev değiştiremeyenler için hayat kurtarıcı bir çözüm olduğunu belirtti.

Antika ve müze depolamacılığı da yaptıklarının altını çizen Artemiz, şunları söyledi: “+1 Oda; evinizde dönemsel olarak kullandığınız ve zaman zaman ihtiyaç duyduğunuz yazlık – kışlık kıyafetler veya hobi eşyaları gibi malzemeleri depolamanız için tasarlanmış bir hizmet. Mobil eşya depolama çözümleri ile deponuzu yıl içerisinde tekrar eve çağırıp içerisinden almak istediğiniz eşyaları alabiliyor, depolamak istediğiniz eşyayı yerleştirebiliyorsunuz. Aslında tam olarak evinize, istediğinizde ulaşabildiğiniz ama gözünüzün önünde yer kaplamayan ekstra bir oda eklemiş oluyorsunuz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.