İstanbul Havadis

asdasd

İsrail Konsolosluğu önünde İsrail zulmü protesto edildi

İSTANBUL’DA VATANDAŞLAR İSRAİL DEVLETİNİN FİLİSTİNLİLERE KARŞI SALDIRILARINI PROTESTO ETMEK İÇİN İSRAİL KONSOLOSLUĞU ÖNÜNE GELDİ. PROTESTOLARA KATILAN KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ (KADEM) TEMSİLCİLERİ KONSOLOSLUK ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU. İSTANBUL’DA VATANDAŞLAR İSRAİL DEVLETİNİN FİLİSTİNLİLERE KARŞI SALDIRILARINI PROTESTO ETMEK İÇİN İSRAİL KONSOLOSLUĞU ÖNÜNE GELDİ. PANKART VE BAYRAKLARLA ‘’KAHROLSUN İSRAİL’’ SLOGANLARI ATAN VATANDAŞLAR UZUN SÜRE KONSOLOSLUK ÇEVRESİNDE EYLEM YAPTI. ÖTE YANDAN PROTESTOLARA KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ(KADEM) VE BİRLEŞİK TAKSİ ŞOFÖRLERİ DERNEĞİ ÜYELERİ VE TEMSİLCİLERİ DE KATILDI. KONSOLOSLUK ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPAN KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ (KADEM) YÖNETİM KURULU ÜYESİ SEVİM ZEHRA CANKAYA, ‘’KUDÜS ÖZGÜR DEĞİLSE DÜNYA TUTSAKTIR. DÜNYA ARTIK RUTİN HALİNE GELEN İSRAİL SALDIRILARINDAN BİR YENİSİNE DAHA ŞAHİTLİK EDİYOR GÜNLERDİR. İSRAİL SİSTEMATİK İŞGAL POLİTİKASINI ŞEYH CERRAH MAHALLESİ’NDE FİLİSTİN HALKININ EVLERİNİ GASP EDEREK SÜRDÜRÜRKEN, FANATİK GRUPLARIN BİRLİK BAYRAMI ADI ALTINDA MESCİD-İ AKSA’YA YÖNELİK BASKIN GİRİŞİMİ, KUDÜS MÜSLÜMANLARININ KADIN-ERKEK OMUZ OMUZA VERDİKLERİ MÜCADELE İLE ENGELLENDİ. BU DİRENİŞ SIRASINDA YÜZLERCE FİLİSTİNLİ YARALANDI. ÖFKESİNİ GAZZE’YE YÖNELTEN İSRAİL, TARİHİNİ OLUŞTURAN KANLI KATLİAMLARA YENİLERİNİ EKLEDİ.’’ DİYE KONUŞTU. TAKSİCİLER KONVOY HALİNDE KONSOLOSLUK ÖNÜNE GELDİ.BİRLEŞİK TAKSİ ŞOFÖRLERİ DERNEĞİ ÜYELERİ DE İSRAİL’İN FİLİSTİNLİLERE KARŞI SALDIRILARINI KINAYAN BİR KONUŞMA YAPARKEN EYLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİLEN VATANDAŞLAR BİR SÜRE SONRA EVLERİNE DÖNDÜ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İsrail Konsolosluğu önünde İsrail zulmü protesto edildi
19 views
13 Mayıs 2021 - 0:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul’da vatandaşlar İsrail devletinin Filistinlilere karşı saldırılarını protesto etmek için İsrail Konsolosluğu önüne geldi. Protestolara katılan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) temsilcileri konsolosluk önünde basın açıklamasında bulundu.

İstanbul’da vatandaşlar İsrail devletinin Filistinlilere karşı saldırılarını protesto etmek için İsrail Konsolosluğu önüne geldi. Pankart ve bayraklarla ‘’Kahrolsun İsrail’’ sloganları atan vatandaşlar uzun süre konsolosluk çevresinde eylem yaptı. Öte yandan protestolara Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM) ve Birleşik Taksi Şoförleri Derneği üyeleri ve temsilcileri de katıldı.

Konsolosluk önünde basın açıklaması yapan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Üyesi Sevim Zehra Cankaya,

‘’Kudüs özgür değilse dünya tutsaktır. Dünya artık rutin haline gelen İsrail saldırılarından bir yenisine daha şahitlik ediyor günlerdir. İsrail sistematik işgal politikasını Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Filistin halkının evlerini gasp ederek sürdürürken, fanatik grupların Birlik Bayramı adı altında Mescid-i Aksa’ya yönelik baskın girişimi, Kudüs Müslümanlarının kadın-erkek omuz omuza verdikleri mücadele ile engellendi. Bu direniş sırasında yüzlerce Filistinli yaralandı. Öfkesini Gazze’ye yönelten İsrail, tarihini oluşturan kanlı katliamlara yenilerini ekledi’’ diye konuştu.

Taksiciler konvoy halinde konsolosluk önüne geldi. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği üyeleri de İsrail’in Filistinlilere karşı saldırılarını kınayan bir konuşma yaparken eylemlerini gerçekleştirilen vatandaşlar bir süre sonra evlerine döndü.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.