İstanbul Havadis

asdasd

İstiklal Caddesi’nde korona virüs denetimi

BEYOĞLU KAYMAKAMI, BELEDİYE BAŞKANI, EMNİYET VE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLERİ İSTİKLAL CADDESİ ÜZERİNDEKİ İŞLETMELERDE DENETİM YAPTI. HEYET İŞLETMECİLERİ VE MÜŞTERİLERİ UYARIRKEN, BELEDİYE BAŞKANI HAYDAR ALİ YILDIZ DA CADDE ÜZERİNDE MASKE TAKAN ÇOCUKLARA ÇİKOLATA HEDİYE ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İstiklal Caddesi’nde korona virüs denetimi
87 views
06 Ağustos 2020 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Beyoğlu Kaymakamı, Belediye Başkanı, Emniyet ve İlçe Sağlık Müdürleri İstiklal Caddesi üzerindeki işletmelerde denetim yaptı. Heyet işletmecileri ve müşterileri uyarırken, Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da cadde üzerinde maske takan çocuklara çikolata hediye etti.

İçişleri Bakanlığının genelgesi sonrası İstanbul’da korona virüs denetimleri sıklaştırıldı. İstiklal Caddesi üzerinde bir araya gelen Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Aşkın Kılıçkeser, Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürü Adil Yetiş Sarıhasanoğlu ve beraberindekiler başlatılan denetimlere destek vererek işletmelerde denetim yaptı. Cadde üzerindeki iş yerlerini gezen heyet, korona virüs ile ilgili dezenfektan, maske, sosyal mesafe ve korona virüse karşı 14 kural afişleri gibi gerekli önlemlerin alınıp alınmadığını kontrol etti. Kaymakam Demirelli ve Başkan Yıldız, eksiklikleri bulunan işletmelere en kısa sürede eksikliklerini gidermesi uyarılarını yaptı. İşletmelerin ise genel olarak gerekli önlemlere uydukları görüldü.

“Farkındalığımızı üst seviyede tutmamız gerekiyor”

Denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, “Bugün ülke genelinde uygulama yapılıyor. Bu kapsamda da kurumlarımız olarak yaklaşık 15 ekip ilçede denetim yapıyor. Biz de burada ekiplerimize eşlik edelim dedik. Bu denetimlerde hem işletmelerimize korona virüs tedbirleriyle ilgili olarak rehberlik yapıyoruz. Rehberlere uyup uymadıklarını da denetliyoruz. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık ama tabi vatandaş olarak işletmeler olarak daha fazla dikkat etmemiz ve farkındalığımızı üst seviyede tutmamız gerekiyor” dedi.

“Tedbirler konusunda kararlıyız”

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise, “Bugüne kadar belediye olarak alınan kararları İstiklal Caddesi’nde daha da artırdık. Dezenfekte ve maske dağıttık. Cadde girişlerine stantlarımızı kurduk. Bugün de bakanlıklarımız farkındalık oluşturmak ve salgının yayılmasını sağlamak amacıyla insanlarımıza yeniden bir hatırlatmada bulunduk. Rutinde yapmakta olduklarımızı da biraz daha hassasiyetine dikkat çekiyoruz. 14 kurala müşterilerde uymalarını söyledik. Tedbirleri artırmak konusunda kararlılığımızı bir kez daha olsun hatırlatmak isteriz” diye konuştu.

Denetimler kapsamında Başkan Yıldız, cadde üzerinde maskesi takılı olan çocuklara da çikolata verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.