İstanbul Havadis

asdasd

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı deprem bölgesi İzmir’de

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANI ŞERDİL DARA ODABAŞI, DEPREM BÖLGESİ İZMİR’E GİTTİ. ODABAŞI, ”DEPREMİ DUYDUĞUMUZ ANDAN İTİBAREN KADIKÖY BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİNİ BURAYA SEVK ETTİK” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı deprem bölgesi İzmir’de
93 views
02 Kasım 2020 - 23:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, deprem bölgesi İzmir’e gitti. Odabaşı, ”Depremi duyduğumuz andan itibaren Kadıköy Belediyesi arama kurtarma ekibini buraya sevk ettik” dedi.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, İzmir’de meydana gelen depremin ardından ekibiyle birlikte bölgeye gitti. Vatandaşlarla dertleşen ve enkaz alanlarında incelemelerde bulunan Odabaşı, “Biz depremin olduğu andan itibaren, duyduğumuz andan itibaren Kadıköy Belediyesi arama kurtarma ekibini buraya sevk ettik. Yaklaşık 22 kişi ve üç araçla beraber geldik. Bu ekibimiz 1999 depreminden sonra kuruldu. O zamandan sonra bütün depremlerde aktif olarak görev almış tecrübeli ve yetenekli bir ekip. Şu an 60 kişilik İstanbul’da bir kadromuz hazır bekliyor. Ek ihtiyaç olduğu zaman onlar da buraya gelmeye hazırlar. Bugün 22 kişi geldi. İzmir’de İzmirli yurttaşlarımızla dayanışma içerisinde olduğumuzu, yalnız olmadıklarını, bizlerin de burada olduğunu hissettirmemiz için buradayız” dedi.

Kadıköy Belediyesi olarak deprem için önlemlerini aldıklarını ifade eden Başkan Odabaşı, “Biz Kadıköy Belediyesi olarak deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasındaki önlemlerimizi almaya çalışıyoruz. Deprem öncesinde bir belediyeyi hazır hale getirmeye çalışıyoruz, altyapımızı yeniliyoruz. Telsiz rölelerini değiştirdik. Uydu telefonlarının sayısını arttırdık. Sahra çadırı alıyoruz. Diğer çadırları alıp stoklamaya çalışıyoruz. Kendimizi ona göre hazırlıyoruz. Binaların kontrollerini yapıyoruz. Daha temel atılır atılmaz bunlara başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin tek ilçe belediyesi olarak beton laboratuvarına sahip olduklarını ifade eden Odabaşı, “Temel atılır atılmaz binadaki betonları alıp inceliyoruz. Kadıköy betonu diye bir şey var. Deprem sırasında neler yapılır eğitim veriyoruz. Bizim afet eğitim parkımız var. Türkiye’nin üç tane simülatöründen biri bizde. Çocukları eğitiyoruz. Ve tabii ki deprem sonrasında neler yapılması gerektiğini de arkadaşlarımızı ve belediye personelini eğitiyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.