İstanbul Havadis

asdasd

Kadıköy’de deniz sularının çekilmesi paniğe neden olmuştu, suların gelgitten çekildiği ortaya çıktı

KADIKÖY CADDEBOSTAN SAHİLİNDE DENİZ SUYUNUN YAKLAŞIK 5 METRE ÇEKİLMESİYLE ORTAYA ÇIKAN KAYALIK TAŞLARINI GÖRENLER BÜYÜK TEDİRGİNLİK YAŞATMIŞTI. ANADOLU YAKASI’NIN KIYI ŞERİDİNDE MEYDANA GELEN DENİZ SUYUNU ÇEKİLMESİ GELGİT OLAYI BAĞLI OLARAK GERÇEKLEŞTİĞİ ÖĞRENİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadıköy’de deniz sularının çekilmesi paniğe neden olmuştu, suların gelgitten çekildiği ortaya çıktı
57 views
16 Kasım 2020 - 17:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadıköy Caddebostan Sahilinde deniz suyunun yaklaşık 5 metre çekilmesiyle ortaya çıkan kayalık taşlarını görenler büyük tedirginlik yaşatmıştı. Anadolu Yakası’nın kıyı şeridinde meydana gelen deniz suyunu çekilmesi gelgit olayı bağlı olarak gerçekleştiği öğrenildi.

Vatandaşlar bu olayın İstanbul’da deprem olup olmayacağını akıllara getirerek konuyla ilgili inceleme yapılmasını istedi. Öte yandan Kadıköy’de çekilen deniz sularının benzer şekilde Kartal Sahil’de de görülmesi üzerine bölgede bulanan balıkçılar bu durumun normal olduğunu denizde oluşan gelgide bağlı olarak gerçekleştiğini doğal bir sirkülasyon olduğunu belirttiler.

“En son Cuma günü gelgit oldu”

Balıkçı Aziz Yılmaz; “Yaklaşık üç senedir burada her zaman kışın da dahil olmak üzere denize giriyoruz. Suyun geri çekilmesi gelgite bağlıyorum. Deniz suyu son bir ayda bir 40 santim aşağı iniyor. Şuradan göreceğiniz birazdan baktığınız zaman kayaların midyeleri açığa çıkıyor. Ama bir ay sonra doluyor. Bir ay sonra bir daha iniyor. Yani ben onu doğal bir gelgit olarak görüyorum. Cuma günü daha aşağıdaydı. Cuma günü şurada gördüğünüz kaya tamamen açıktaydı. Şimdi dolmuş gördüğünüz gibi bir hafta alçak kalıyor. Bir hafta sonra doluyor su ama ayda bir çekilme oluyor yani. Onu da ben doğal gelgite bağlıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.