İstanbul Havadis

asdasd

Küçükçekmece Belediyesinden, ‘Küçükçekmece – kuşların evi’ eseri

DOĞAL VE KÜLTÜREL YAŞAMI KORUMAK AMACIYLA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ, DOĞAL ZENGİNLİKLERİNİ HEM KORUMAK HEM DE ORTAYA ÇIKARMAK AMACIYLA GELECEĞE YÖNELİK KAPSAMLI BİR BİLİMSEL KAYNAĞI YAYIN HAYATINA KAZANDIRDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Küçükçekmece Belediyesinden, ‘Küçükçekmece – kuşların evi’ eseri
98 views
01 Ekim 2020 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğal ve kültürel yaşamı korumak amacıyla çalışmalarını sürdüren Küçükçekmece Belediyesi, doğal zenginliklerini hem korumak hem de ortaya çıkarmak amacıyla geleceğe yönelik kapsamlı bir bilimsel kaynağı yayın hayatına kazandırdı.

Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçenin en büyük zenginliklerinden biri olan Küçükçekmece Gölü’nde yaşayan 163 kuş türünü kitap haline getirerek, ilçenin coğrafyası ve tabiat varlıklarını gelecek kuşaklara aktarmak için önemli bir adım attı. Araştırmacılar, gezginler ve doğa kaşifleri için bir rehber özelliği taşıyan kitap, farklı mevsimlerde ilçede görülen kuşlara dair ayırt edici özellikleri, kelimelerin yanında fotoğraflarla da anlatıyor.

Magma Dergisi işbirliğiyle oluşturulan kitabın yazarlığını Süreyya İsfendiyaroğlu, editörlüğünü Oktay Uludağ, yayın koordinatörlüğünü Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç yaptı. İlçe adına kültürel ve doğal mirası korumak için yapılan kapsamlılığı bakımından ilk çalışma özelliğine sahip kitabın fotoğraflarını Prof. Dr. Ahmet Karataş derledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.