İstanbul Havadis

asdasd

Maltepe Kurban Bayramı’na hazır

MALTEPE BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE 26 KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİNDEKİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI, İBADETHANELER İLE MERKEZİ LOKASYONLARDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ. TEMİZLİK İŞLERİ, VETERİNER İŞLERİ VE ZABITA EKİPLERİNCE ORTAK SÜRDÜRÜLECEK ÇALIŞMALARDA KAÇAN KURBANLARIN DA YAKALANMASINA ÇALIŞILACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Maltepe Kurban Bayramı’na hazır
45 views
30 Temmuz 2020 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Maltepe Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde 26 kurban satış ve kesim yerindeki çalışmalarını tamamladı, ibadethaneler ile merkezi lokasyonlarda temizlik çalışması gerçekleştirdi. Temizlik İşleri, Veteriner İşleri ve Zabıta ekiplerince ortak sürdürülecek çalışmalarda kaçan kurbanların da yakalanmasına çalışılacak.

Maltepe Kaymakamlığı ve Maltepe İlçe Müftülüğü tarafından oluşturulan Maltepe Kurban Hizmetleri Komisyonunca belirlenen kurban kesim ve satış alanlarına Maltepe Belediyesi tarafından hizmet verilecek. Zabıta, Temizlik İşleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılacak çalışmalarla 26 kurban kesim alanında alanların temizliğinden kaçan kurbanların yakalanmasına kadar bir dizi hizmet yürütülecek. Çalışmalar kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü, yaklaşık 150 personelle 3 vardiya halinde ilçedeki rutin temizlik çalışmalarını gerçekleştireceği gibi kurbanlık alanlarda da temizlik ve gübreleme işlemlerini yapacak. 2 bin 300 sokak, 8 bine yakın konteynerde temizlik çalışması yapacak ve ibadethanelerde de dezenfekte işlemini Veteriner İşleri Müdürlüğünce ortak yürütecek ekiple, kurban atıklarının toplanması ve sevkini takip edecek.

Rutin denetim çalışmalarına devam eden zabıta ekipleri de bayram boyunca kaçak hayvan kesimine müdahale edecek ve gelen şikayetlere göre iş yerlerine denetim gerçekleştirilecek. Ayrıca korona dolayısıyla Kaymakamlıkta kurulan 4 ayrı ekiple de denetimlere devam edilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.