İstanbul Havadis

asdasd

(Özel) Bin 200 kilometrelik yoldan gelen ‘Paşa’ kurban pazarının gözdesi oldu

BAYBURT’UN DEMİRÖZÜ KÖYÜNDEN GETİRİLEREK SULTANBEYLİ’DE KURULAN KURBANLIK PAZARINDA SATIŞA SUNULAN ‘PAŞA’ İSİMLİ MANDA, PAZARIN GÖZDESİ OLDU. BÜYÜK İLGİ GÖREN MANDA 10 BİN LİRAYA SAHİBİNİ BULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(Özel) Bin 200 kilometrelik yoldan gelen ‘Paşa’ kurban pazarının gözdesi oldu
50 views
30 Temmuz 2020 - 9:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bayburt’un Demirözü köyünden getirilerek Sultanbeyli’de kurulan kurbanlık pazarında satışa sunulan ‘Paşa’ isimli manda, pazarın gözdesi oldu. Büyük ilgi gören manda 10 bin liraya sahibini buldu.

Sultanbeyli’de kurulan kurbanlık pazarında satışa sunulan Paşa isimli manda görenlerin dikkatini çekiyor. Pazarın gözdesi haline gelen 500 kiloluk ‘Paşa’, 10 bin liraya sahibini buldu. Mandanın yetiştiricisi Şevket Akçiçek, “Paşa Bayburt’tan geldi. Bayburt’un Demirözü Devetaşı köyünden. Köyümüz suludur. Mandalar suyu çok sever. İstanbul’da ilktir. Pazarlarda olmaz bu tür hayvan. Pazarın ve Sultanbeyli’nin teki, gülü. İlgi çekiyor. ‘Bize de getir’ diyorlar. Ama bunu ben bacanağıma verdim. Çok müşterisi var. Ama çok nadir bulunuyor artık, nesli tükeniyor. Avukat, doktor özellikle bunu görmek için geliyorlar” dedi.

“Günlük ziyarete gelenler oluyor”

Oğlu Mücahit Akçiçek ise mandanın bakımının diğer hayvanlara göre daha zor olduğunu söyleyerek, “Önceden mandalarla tarla işlerini yapıyorlarmış. Çok kuvvetli bir hayvan. Suyu çok severler. Eti pamuk gibidir. Günlük ziyarete gelenler oluyor. Erkenden satıldı, bir akrabamız aldı. Sürekli gelip soruyorlar eti, sütü, yoğurdu nasıl diye. Mandaların yoğurdu ve yağı da çok güzel olur, kalitelidir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.