İstanbul Havadis

asdasd

SEY Vakfı Tasarım Yarışması’nın kazananları açıklandı

SEMRA & ENVER YÜCEL VAKFI’NIN, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARASINDA BAŞLATTIĞI TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI. VAKFIN HER YIL TOPLUMA DEĞER KATAN BİR KİŞİ YA DA EKİBE VERİLECEK OLAN “SEMRA & ENVER YÜCEL ÖDÜLÜ”NÜN HEYKELCİĞİ İÇİN BAŞLATTIĞI YARIŞMANIN BİRİNCİSİ, TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN BUKET SAĞLAM OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SEY Vakfı Tasarım Yarışması’nın kazananları açıklandı
88 views
25 Kasım 2020 - 12:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Semra & Enver Yücel Vakfı’nın, üniversite öğrencileri arasında başlattığı tasarım yarışması sonuçlandı. Vakfın her yıl topluma değer katan bir kişi ya da ekibe verilecek olan “Semra & Enver Yücel Ödülü”nün heykelciği için başlattığı yarışmanın birincisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden Buket Sağlam oldu.

Henüz 7 ay önce eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak amacıyla kurulan SEY Vakfı yola, ailesi geçimini asgari ücretle sağlayan okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine burs vermekle başladı. Vakıf, İzmir depreminin ardından da, enkazdan kurtarılan 12 çocuğun eğitim hayatları boyunca, tüm masraflarını üstlendi. Eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak amacıyla öğrencilere burs sağlayan, anne-baba eğitimleri düzenleyen vakıf, yılda bir kez de topluma değer katan bir kişi ya da ekibe iyi örneklerin çoğalması amacıyla Semra & Enver Yücel Ödülü’nü takdim edecek. SEY Vakfı bu ödülün heykelciğinin tasarımını başlattığı yarışma ile üniversite öğrencilerine bıraktı. Bölüm farkı olmaksızın 100’e yakın öğrencinin başvurduğu, farklı üniversitelerden akademisyenlerin ve endüstri ürünleri tasarımcılarının jüri olduğu yarışmanın sonuçları, pandemi nedeniyle dijital ortamda düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Törende konuşan SEY Vakfı Başkanı Hüseyin Yücel, “Bu ödülün heykelciğini önce bir ajansa tasarlatmayı düşündük. Ama sonra bu fikirden hemen vazgeçtik. Çünkü katılımcılığı önemseyen bir vakıfız. İşlerinizi, çocuklarla, gençlerle birlikte yaptığınızda, onların fikirleriyle, heyecanıyla ortaya koyduğunuzda inanın çok daha anlamlı oluyor” diyerek yarışmanın üçüncüsünü açıkladı. Üçüncü, “Birlik” isimli tasarımıyla MEF Üniversitesi’nden İrem Metin oldu. Metin, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitim ödülünü kazandı.

Yarışmanın ikincisini ise, “Biz bu yarışma ile gençlere güvenmekle, vakfımız için çok kıymetli ödülün tasarımını onlara bırakmakla ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumuzu gördük” sözleriyle, Vakıf Başkanvekili Begüm Yücel açıkladı. Merve Safalı “Gümüşservi” isimli tasarımıyla ikinci olarak, Berlin Internatiol University’de yaz okulu ödülünü kazandı.

Adlarına verilecek ödülün heykelciğini ise vakfın onursal başkanları Semra Yücel ve Enver Yücel birlikte açıkladı. Birinci, ağaç soyutlaması yaptığı tasarımıyla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencisi Buket Sağlam oldu. Sağlam, “Ailenizi yakından tanıyor gibi hissediyorum. Şu an bu organizasyonda sizinle birlikte olduğum için çok mutluyum. Beni bu dereceye, ödüle layık gören değerli jüri üyelerine, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Yarışmanın birincisi olarak, Washington DC Mentora College’da dil okulu ödülünü kazanan Sağlam’ın tasarımı, bundan böyle “Semra & Enver Yücel Ödülü”nün heykelciği olacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.