İstanbul Havadis

asdasd

Sultangazi Belediyesi’nden yüz yüze eğitim hazırlığı

SULTANGAZİ BELEDİYESİ, VELİLERİN ÇOCUKLARINI GÖNÜL RAHATLIĞIYLA OKULA GÖNDERMESİ İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI. İLÇE GENELİNDEKİ TÜM OKULLAR, YÜZ YÜZE EĞİTİM ÖNCESİ DEZENFEKTE EDİLDİ. FARKINDALIĞIN ARTMASI ADINA BİLGİLENDİRME VE UYARI AFİŞLERİ DE DAĞITILDI. SOSYAL MESAFENİN KORUNMASI İÇİN ORTAK KULLANIM ALANLARININ ZEMİNİNE SARI BANT ÇEKİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sultangazi Belediyesi’nden yüz yüze eğitim hazırlığı
99 views
21 Eylül 2020 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sultangazi Belediyesi, velilerin çocuklarını gönül rahatlığıyla okula göndermesi için hazırlıklarını tamamladı. İlçe genelindeki tüm okullar, yüz yüze eğitim öncesi dezenfekte edildi. Farkındalığın artması adına bilgilendirme ve uyarı afişleri de dağıtıldı. Sosyal mesafenin korunması için ortak kullanım alanlarının zeminine sarı bant çekildi.

Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitimi bugün başladı. Sultangazi Belediyesi, öğrencilerin sağlığı için ilçe genelindeki tüm okullarda tedbirleri üst seviyeye çıkardı.

İlçedeki 89 okulda dezenfekte işlemi gerçekleştirildi. Özel kıyafetli belediye ekipleri sınıflar başta olmak üzere, öğrencilerin toplu olarak kullandıkları alanları dezenfekte etti. Öğrencilerin kişisel hijyeni ve sağlığı için okullara temizlik malzemesi ve dezenfektan desteğinde bulunuldu. Sıvı sabun, yüzey temizleyici, çamaşır suyu ve dezenfektan ürünlerinin yer aldığı 103 tonluk temizlik malzemeleri, okullara teslim edildi.

Hastalığın belirtileri ve korunma yöntemleri gibi hayati önem taşıyan bilgileri içeren bilgilendirme ve uyarı afişleri ilçedeki 89 okula dağıtıldı. Böylece hastalıkla ilgili farkındalığın artması sağlandı.

Öğrencilerin ortak kullanım alanlarında birbirleriyle yakın mesafede bulunmaması adına da harekete geçildi. Zemine bir buçuk metre aralıklarla sarı bant çekildi.

“Okullarda tüm önlemleri aldık”

Salgından korunma yolunun temizlikten geçtiği belirten Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, ilçe genelindeki tüm okullarda hummalı bir çalışma geçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Dursun, “Yavrularımızın sağlığı bizim için çok kıymetli. Çocuklarımızın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda eğitim alması adına 89 okulumuzda kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdik. Anne-babalar gönül rahatlığıyla yavrularını okula gönderebilirler. Okul hayatına başlangıç yapan tüm okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.