İstanbul Havadis

asdasd

Superbox müşteri sayısı 500 bini aştı

TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ MURAT ERKAN, “TURKCELL OLARAK ANA ODAKLARIMIZDAN BİRİ DE MÜŞTERİLERİMİZİ SÜREKLİ YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLERLE BULUŞTURMAK. TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATARAK SUNMAYA BAŞLADIĞIMIZ SUPERBOX, MÜŞTERİLERİMİZİN GÖSTERDİĞİ TEVECCÜH SAYESİNDE KISA BİR SÜREDE 500 BİN KİŞİYE ULAŞTI. BİR YANDAN BU SEVİNCİ YAŞARKEN BİR YANDAN DA VATANDAŞIMIZIN YÜKSEK HIZLI İNTERNETE OLAN TALEBİNİ GÖRDÜK. BU DURUM BİZLERE HER ZAMAN ALTINI ÇİZEREK SÖYLEDİĞİMİZ ORTAK ALTYAPININ GEREKLİLİĞİNİ GÖSTERDİ” İFADELERİNİ KULLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Superbox müşteri sayısı 500 bini aştı
82 views
21 Ağustos 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Turkcell’in evlere ve iş yerlerine fiber hızında mobil internet sunduğu Superbox’ın kullanıcı sayısı bir yılda yaklaşık yüzde 350 artarak 500 bini aştı.

Müşterilerini yenilikçi çözümleriyle buluşturan Turkcell, fiber altyapısının olmadığı yerlerde 4.5G üzerinden fiber hızı sunduğu Superbox ürünüyle bir yılda müşteri sayısını yaklaşık yüzde 350 artırdı. Böylece Superbox’ın müşteri sayısı iki yıl gibi kısa sürede 500 bini aştı. Ev içi kablolama yapılmadan tak-çalıştır özelliğiyle farklılaşan Superbox, hızlı kurulumu sayesinde özellikle pandemi döneminde yoğun ilgi gördü. Bu dönemde Superbox internet trafiğinde yüzde 67’lere varan artışlar yaşandı.

Konuyla ilgili değerlendirmesinde Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi: “Turkcell olarak ana odaklarımızdan biri de müşterilerimizi sürekli yenilikçi teknolojilerle buluşturmak. Türkiye’de bir ilke imza atarak sunmaya başladığımız Superbox, müşterilerimizin gösterdiği teveccüh sayesinde kısa bir sürede 500 bin kişiye ulaştı. Bir yandan bu sevinci yaşarken bir yandan da vatandaşımızın yüksek hızlı internete olan talebini gördük. Bu durum bizlere her zaman altını çizerek söylediğimiz ortak altyapının gerekliliğini gösterdi. Son dönemde hayati önem kazanan dijitalleşme hedeflerimize ülke olarak ulaşabilmek için Türkiye’nin her köşesine fiber götürmek gerekiyor. Bu hedef doğrultusunda üzerimize düşeni yapmak için hazırız”

84 bin iş yerinde Superbox kullanılıyor

Evlerin yanı sıra küçük işletmelerin de kullanımına açık olan Superbox, iş yerlerinde de taşınabilir olmasının sağladığı kolaylıkla tercih sebebi oluyor. Superbox küçük işletmelerde geçen yıla göre 2 kattan fazla artış göstererek toplam 84 bin iş yerinde kullanılıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.