İstanbul Havadis

asdasd

Taksiciler ve servisçilerden İBB önünde eylem

İSTANBUL’DA TAKSİCİLER VE SERVİS SÜRÜCÜLERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN TAKSİ SAYISINI ARTTIRMA VE KİRALAMA KONUSUNDAKİ ÇALIŞMALARI İLE 9+1 ARAÇLARINA “TURİZM TAŞIMACILIĞI BELGESİ” VERİLMESİ YÖNÜNDEKİ KARALARINI PROTESTO ETTİ. BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE TOPLANAN TAKSİCİLER VE SERVİSÇİ ESNAFI TALEPLERİNİN DİKKATE ALINMASINI İSTEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Taksiciler ve servisçilerden İBB önünde eylem
95 views
23 Eylül 2020 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul’da taksiciler ve servis sürücüleri, Büyükşehir Belediyesinin taksi sayısını arttırma ve kiralama konusundaki çalışmaları ile 9+1 araçlarına “Turizm Taşımacılığı Belgesi” verilmesi yönündeki karalarını protesto etti. Belediye binası önünde toplanan taksiciler ve servisçi esnafı taleplerinin dikkate alınmasını istedi.

İstanbul’da taksici ve servisçiler, Büyükşehir Belediyesinin taksi sayısını arttırma ve kiralama konusundaki çalışmaları ile 9+1 araçlarına “Turizm Taşımacılığı Belgesi” verilmesi yönündeki karalarını protesto etti.

Vatan caddesinde konvoy oluşturarak belediye binası önüne gelen taksici esnafı ile servisçiler burada basın açıklamasında bulundular. Taksiciler adına açıklamalarda bulunan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkan Vekili Veli Yurt, Başkan İmamoğlu’na verdiğiniz sözleri tutun çağrısında bulundu.

Dünyanın en pahalı yakıtını kullanırken dünyanın en ucuz taksimetresi ile İstanbul halkına pandemi döneminde bile kurallara uyarak kaliteli hizmet vermeye çalıştıklarını aktaran Veli Yurt, “Sağlık çalışanlarımızı da ücretsiz ulaşımlarını sağladık. İstanbul’da mevcut 17 bin 395 ticari taksi yaklaşık 52 bin çalışan şoför kardeşlerimizle hizmet vermekteyiz. İstanbul’da bir taksiye düşen kişi sayısı 892 iken İzmir’de bin 207. Daha fazla ihtiyaç görülmesine rağmen İzmir’de ihtiyacı gündeme almazlarken İstanbul kiralık plaka sistemi neden ısrarla gündeme getiriliyor. İstanbul’da trafik sorunu çözülmeden, korsan taksicilik bitirilmeden, mevcut taksicilerin hizmet kalitesi arttırılmadan, taksimetre zammı zamanında ve değerinde verilmeden bırakın kiralık plaka sistemini ihale yoluyla bile vermek asla çözüm olmayacaktır” dedi.

“Amaç İstanbul halkına daha kaliteli hizmet vermekse gelin hep beraber el ele verelim”

Bazı açıklamalarda taksilerin ‘mafyalar tarafından işletiliyor’ şeklinde asılsız ve çirkin ifadeler kullanıldığını aktaran Veli Yurt, “Bizler mafya değiliz. Bizler esnaflarız. Plakalarımıza dokunulmasını istemeyen küçük çapta bir o kadar da büyük bir esnaf grubuyuz. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı bir konuşmada ‘Belediye de olsa hükümet de olsa hakkınızı onlara yedirmeyin. Tek varlığınız plakalarınız. Sakın hakkınızı kimseye yedirmeyin’ demiştir. Bizler işte burada Anayasal hakkımızı aramaya geldik. Bizler bu mesleğin sahipleri ve temsilcileri olarak Ekrem İmamoğlu’na sesleniyoruz. Amaç İstanbul halkına daha kaliteli hizmet vermekse taksici kardeşlerimizi ve şoför kardeşlerimizin daha refah çalışmasını istemekse gelin hep beraber el ele verelim. Akıllı dijital uygulamasında özel şirketlerin önünü açalım. Rekabeti böyle oluşturalım. Yanlışı yanlışla kapatmayalım. Plakalarımız üzerinden kimse prim yapmaya kalkmasın. Kimse rant kapısı olarak görmesin. Yanlışınızdan dönün. Verdiğiniz sözleri yerine getirmeniz rica ediyoruz” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından servisçiler belediye binasına yürümek istedi. Bir süre slogan atarak belediye binasına yürüyen gruba polis engel oldu. Yapılan konuşmaların ardından grup bir süre sonra dağıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.