İstanbul Havadis

asdasd

ULUSKON, İsrail’in Doğu Kudüs’te sivillere yönelik saldırısını kınadı

ULUSKON BAŞKANI NEZAKET EMİNE ATASOY, İSRAİL POLİSİNİN MESCİD-İ AKSA’DA CEMAATE SALDIRMASINI KINADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ULUSKON, İsrail’in Doğu Kudüs’te sivillere yönelik saldırısını kınadı
16 views
12 Mayıs 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ULUSKON Başkanı Nezaket Emine Atasoy, İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da cemaate saldırmasını kınadı.

Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Başkanı Nezaket Emine Atasoy, İsrail’in Doğu Kudüs’te sivillere yönelik saldırısını kınadı. Başkan Atasoy, yayınladığı kınama bildirisinde şu ifadelere yer verdi:

“Uluslararası toplumun harekete geçmesi için çağrıda bulunuyoruz”

“İsrail’in, Kudüs’e ilişkin BM Güvenlik Konseyi, BM Genel Kurulu kararları dâhil olmak üzere uluslararası hukuka aykırı uygulamalarına karşı uluslararası toplumun daha fazla vakit kaybetmeden etkili ve sonuç verici bir şekilde harekete geçmesi için bütün dünyaya çağrıda bulunuyoruz.

“UCM’nin görevini yerine getirmesini talep ediyoruz”

Birleşmiş Milletler’in yıkım ve tahliyelerin durdurulması ve kutsal mekanların korunması çağrısına tam destek veriyoruz. Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) 1967’den bu yana İsrail’in işgali altındaki Doğu Kudüs dahil Filistin topraklarında yargı yetkisine sahip bulunduğuna dair kararı, İsrail’in Filistin topraklarında işlemekte olduğu suçlardan dolayı hesap vermesinin ve söz konusu suçların sorumlularının tespit edilmesinin önünü açmıştır. Bu çerçevede, UCM’nin yaşanan olaylar ve insanlık suçları bakımından İsrail’e karşı net bir tavır alarak, görevini yerine getirmesini talep ediyor ve destekliyoruz.

ULUSKON olarak her zaman Filistin’in haklı davasını savunacağız ve hak gaspı karşısında tepki vereceğiz. Filistin ve Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir”.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.