İstanbul Havadis

asdasd

Uluslararası Karadeniz Zirvesi Kitap Lansmanı gerçekleşti

TÜM BÜROKRAT, İŞ İNSANLARI VE YÖNETİCİLER FEDERASYONU (TÜMBİFED) İLE BALKAN VE KARADENİZ ARAŞTIRMA MERKEZİ (BALKAR) İŞ BİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞEN “ULUSLARARASI KARADENİZ ZİRVESİ : BÖLGESEL ULUSLARARASI İŞ BİRLİĞİ SAHASI OLARAK KARADENİZ” KONULU SEMPOZYUMU KİTABININ BASIN LANSMANI YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uluslararası Karadeniz Zirvesi Kitap Lansmanı gerçekleşti
54 views
19 Kasım 2020 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tüm Bürokrat, İş İnsanları ve Yöneticiler Federasyonu (TÜMBİFED) ile Balkan ve Karadeniz Araştırma Merkezi (BALKAR) iş birliğinde gerçekleşen “Uluslararası Karadeniz Zirvesi : Bölgesel Uluslararası İş Birliği Sahası Olarak Karadeniz” konulu sempozyumu kitabının basın lansmanı yapıldı.

İstanbul’da Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi’nde gerçekleşen kitap lansmanına, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Araştırmacı Yazar Dr. Ramazan Kurtoğlu, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, TÜMBİFED İstişare Kurulu Başkanı Mahmut Ekşi, TÜMBİFED Federasyon Meclis Başkanı Prof. Dr. Ertaç Ergüven, çeşitli sivil toplum kuruluşu başkanları, üyeleri, akademisyen ve bürokratlar katıldı.

TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, küresel güç olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’ye STK olarak katma değer sağlayacak çalışmalar yapmaktan onur duyduklarını belirterek, çalıştayın yapılmasında ve kitabın hazırlanmasında emeği geçen TÜMBİFED Onursal Başkanı Cemil Bilge, YTÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Aydın’a, BALKAR Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hacısalihoğlu’na, Prof. Dr. Ertaç Ergüven’e, TSTK yönetimine ve TÜMBİFED Genel Koordinatörü Arif Ekşi’ye teşekkür etti.

Ayrıca TÜMBİFED’in önemine değinen ve çok yönlü yapısına vurgu yapan bahseden Hüsrev, “Türkiye hem jeopolitik konumu olarak hem de kültürel zenginliği ile dünya adına önemli bir yere sahip. Bizler de sahip olduğumuz bu zenginliği diğer ülkelere aktarmak hatta komşu ülkelerimiz ile birlik olarak fırsatları değerlendirmek adına çeşitli çalışmalar yapmak istiyoruz. Sorunları ve fırsatları ise bu şekilde düzenlediğimiz panel ve sempozyumlarda alanında uzman katılımcılar ile değerlendiriyoruz. Umarım pandeminin ardından da tüm bu çalışmalarımıza en hızlı şekilde devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

BALKAR Müdürü Mehmet Hacısalihoğlu ise “Böyle bir çalışmanın bölgemize ve ülkemize önemli katkılar sağladığına inanıyorum. Sempozyum sonrasında aldığımız geri dönüşler neticesinde pandemi sonrasında 2. Uluslararası Karadeniz Zirvesi’ni gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Milletvekilleri Hasan Turan, Özgür Karabat ve Prof. Dr. Haydar Livatyalı, Prof. Dr. Recep Yıldızhan tarafından Onursal Başkan Cemil Bilge’ye plaket takdimi ile program sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.