İstanbul Havadis

asdasd

“Yapay zeka teknolojileri üzerine çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz”

TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ MURAT ERKAN, “YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLERİ ÜZERİNE ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ. YAKIN GELECEKTE ÇOK DAHA YAYGIN ŞEKİLDE KULLANILDIĞINA TANIK OLACAĞIMIZ YAPAY ZEKA ÇÖZÜMLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNDE ETKİN ROLÜ OLAN ÜLKELERİN EKONOMİK ANLAMDA DA AVANTAJ SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Yapay zeka teknolojileri üzerine çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz”
103 views
24 Kasım 2020 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Yapay zeka teknolojileri üzerine çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yakın gelecekte çok daha yaygın şekilde kullanıldığına tanık olacağımız yapay zeka çözümlerinin geliştirilmesinde etkin rolü olan ülkelerin ekonomik anlamda da avantaj sağlayacağını düşünüyorum’’ dedi.

Turkcell, ürün ve hizmetleri üzerinde geliştirdiği yapay zeka teknolojisi her geçen gün daha da ilerletiyor. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, yapay zeka teknolojileri üzerindeki çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirtirken, bin 300’e yaklaşan mühendis kadrosuyla dijitalleşme konusunda ilerlediklerini vurguladı.

Yapay zeka konusunda yaptıkları çalışma hakkında bilgi veren Murat Erkan, “Yapay zeka teknolojileri üzerine çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yakın gelecekte çok daha yaygın şekilde kullanıldığına tanık olacağımız yapay zeka çözümlerinin geliştirilmesinde etkin rolü olan ülkelerin ekonomik anlamda da avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Bu nedenle bizim geliştirdiğimiz yapay zeka teknolojilerinin sadece şirketimize değil, Türkiye’ye de değer kattığına inanıyorum. Halihazırda sayılarını bin 300’e yaklaşan mühendis kadromuzla ‘Endüstri 4.0’ çerçevesinde çeşitli teknolojileri kullanarak dijitalleşme konusunda ilerliyoruz” diye konuştu.

Yapay zeka sayesinde görüntü işleme alanında geliştirdikleri teknolojileri şirket bünyesinde de kullandıklarını belirten Erkan, “Günümüzde yapay zekanın en yoğun kullanıldığı alanlardan biri de techfin. Bugün dijital ödeme platformumuz Paycell’de yüz tanıma teknolojisini kayıt ve ödeme tarafında aktif olarak kullanıyoruz. Genel müdürlük binamıza yüz tanıma teknolojisi ile giriş yapabiliyor. Yine çalışanlarımız pandemi öncesi dönemde yemekhanemizde yemek aldıklarında, görüntü işleme teknolojisi ile alınan yemekleri tanıyabiliyor ve yüz tanıma teknolojisi kullanarak ödeme yapılabiliyordu. Tüm bunlara ek olarak müşteri hizmetleri ve işe alım süreçlerinde de yapay zeka algoritmalarından yararlanıyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.