İstanbul Havadis

asdasd

Ağaçlara dilek çaputu yerine maske bağladılar

MEGAKENT İSTANBUL’UN YERLİ VE YABANCI TURİSTLERCE EN ÇOK ZİYARET EDİLEN NOKTALARINDAN BİRİSİ OLAN BÜYÜKADA’DA BULUNAN YAPIMI 1751 YILINA KADAR UZANAN AYA YORGİ KİLİSESİ YOLU ÜZERİNDEKİ ‘AZAP YOKUŞU’NDA AĞAÇLARA DİLEK DİLEMEK İSTEYEN VATANDAŞLAR KORONA VİRÜS SALGINI SONRASI İP VE BEZ YERİNE MASKE VE ISLAK MENDİL ASIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ağaçlara dilek çaputu yerine maske bağladılar
122 views
08 Ağustos 2020 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Megakent İstanbul’un yerli ve yabancı turistlerce en çok ziyaret edilen noktalarından birisi olan Büyükada’da bulunan yapımı 1751 yılına kadar uzanan Aya Yorgi Kilisesi yolu üzerindeki ’Azap yokuşu’nda ağaçlara dilek dilemek isteyen vatandaşlar korona virüs salgını sonrası ip ve bez yerine maske ve ıslak mendil asıyor.

İstanbul’un tarihi adalarından en büyüğü olan Büyükada’da 204 metre yükseklikte bulunan Aya Yorgi Kilisesi’ne salgın kısıtlamalarının ardından ziyaretler devam ediyor. Adanın en yüksek noktasında bulunan kiliseye ulaşmak için vatandaşlar oldukça dik bir yokuşu çıkmak zorunda kalırken bu yokuş ’Azap yokuşu’ adını almış. Yokuş boyunca ağaçlara dilek dilemek için ip ve bez bağlanırken korona virüs salgını sonrası maske ve ıslak mendil bağlanıyor.

Hafta sonunu Büyükada’da geçirmek isteyen vatandaşlar manzara karşısında şok oldu

Sariyer’den hafta sonunu Büyükada’da geçirmek için gelen Harun Danacıoğlu, dallardaki maske ve ıslak mendilleri görünce çok şaşırarak, “İnsanlar ne bileyim cahil herhalde, maske takmışlar ağaçlara; ağaçlara maske takılır mı hiç, düşünce yok insanlarda ne diyeceğimi bilemiyorum. Yazık günah doğayı mahvediyorlar, çöpe atamıyorlar üşeniyorlar.” ifadelerini kullanırken insanların sorumsuzluğundan yakınan Mikail Akkurt, “Hastalığın daha çok artmasına neden oluyorlar, çok yanlış yapıyorlar. İnsanlara bir şey anlatamıyorsun, insanlar sorumsuz” dedi.

Ada halkı maskelerin dallara bağlanmasından dolayı isyan etmiş durumda

Altmış yıldır Büyükada da yaşayan Yusuf Kaya, “Çok yanlış yapıyorlar, korona denen şey nefesle yayılıyor. Bu maskeye mikrobunu saçıyor, geliyor buraya bağlıyor. Diğerleri gelip bunun yanında bir şey bağlıyor sonra ona geçecek. O geliyor bağlıyor, öbürü geliyor bağlıyor. Olmaması gereken bir şey bu tabi. Belediye söküyor tekrar bir daha bağlanıyor, ip çekiyorlar; şu iplere kuşlar takılıyor ve ölüyorlar. Buna bir önlem alınması lazım şu ana kadar kimse önlem almadı” derken Avrupa Yakasından gelerek tarihi Aya Yorgi Kilisesi’ni gezmek isteyen Gökçe Yalçın, “Çok kötü bir görüntü sonuçta biz buraya çıkıyoruz tarihi bir yer görüntü çok kötü. Pet şişe ambalajı, maske görmek kötü oluyor” ifadelerini kullandı.

Vatandaş maske ve pet şişelerle adanın yok olacağını düşünüyor

Kadıköy’den düzenli aralıklarla Büyükada’ya gelen Bilge Şahin, “Şimdi ben her sene adaya ziyarete geliyorum. Bu bağlanan her şeyin adayı yok edeceğini düşünüyorum. Bir de bu sene maskeler eklenmiş; adayı bu şekilde hem yok ederek hem mikroplayarak yaşanmaz bir ada bırakacaklar bize, bu insanları kınıyorum.” derken 17 yaşındaki genç Tuana Başak Şahin gelecek nesilleri düşünerek, “Çok saçma, çok çirkin; burası bizden sonra ki nesillere de kalacak. Burası benim bildiğim kadarıyla uzun zamandır var, neden böyle bir şey yapıyorlar, neden yok etmeye çalışıyorlar anlam veremiyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.