İstanbul Havadis

asdasd

CIRIEC Sosyal Ekonomi Günleri Öğrenci Webinarı İGÜ’de düzenlendi

1947 YILINDA BELÇİKA’DA KURULAN VE SOSYAL EKONOMİ İLE İLGİLİ ULUSLARARASI BİLİMSEL BİR KURULUŞ OLAN ULUSLARARASI KAMU, SOSYAL VE KOOPERATİF EKONOMİSİ ARAŞTIRMA VE BİLGİLENDİRME MERKEZİ’NİN (CIRIEC) TÜRKİYE KOMİTESİNİ OLUŞTURDUĞU İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ (İGÜ), CIRIEC SOSYAL EKONOMİ GÜNLERİ ÖĞRENCİ WEBİNARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. WEBİNARA YOĞUN ÖĞRENCİ KATILIMI OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CIRIEC Sosyal Ekonomi Günleri Öğrenci Webinarı İGÜ’de düzenlendi
111 views
16 Kasım 2020 - 12:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1947 yılında Belçika’da kurulan ve sosyal ekonomi ile ilgili uluslararası bilimsel bir kuruluş olan Uluslararası Kamu, Sosyal ve Kooperatif Ekonomisi Araştırma ve Bilgilendirme Merkezi’nin (CIRIEC) Türkiye komitesini oluşturduğu İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), CIRIEC Sosyal Ekonomi Günleri Öğrenci Webinarı gerçekleştirildi. Webinara yoğun öğrenci katılımı oldu.

Uzmanlardan ve akademisyenlerden meydana gelen bir sivil toplum kuruluşu olan CIRIEC, liberal piyasa ekonomisinin alternatifi olabilecek bir kamu, sosyal veya kooperatif ekonomisi oluşturmayı amaçlayarak bilimsel çalışmalar ve profesyonellerle iş birliği yapıyor, ayrıca çeşitli Avrupa Birliği projeleri yürütüyor.

“İki yıl toplantıların ev sahibi İGÜ bu büyük bir başarı”

CIRIEC Yönetim Kuruluna geçtiğimiz haftalarda yeniden seçilen İGÜ Rektörü Prof. Dr. Burhan Aykaç, açılış konuşmasını yaptığı webinarda, pandemi sürecinde değeri daha çok anlaşılan sosyal ekonominin önemine vurgu yaptı. CIRIEC’in her yıl çeşitli ülkelerde alt gelir gruplarına yönelik çalışmalar yapmak amacıyla toplantılar düzenlendiğini söyleyen Aykaç, iki yıldır İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin toplantılara ev sahipliği yaptığını bunun CIRIEC yetkilerinden almış olduğu olumlu bildirimlerinde göz önünde bulundurulduğunda büyük bir başarı olduğunu dile getirdi.

Oturum başlıkları

Organizasyonu, İGÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce), Öğr. Üyesi Doç.Dr. Emine Akçadağ Alagöz ve İGÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Emel Tozlu Öztay tarafından üstlenilen çevrimiçi canlı olarak gerçekleştirilen webinarda, Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Olivier Gajac, “Türkiye’de Dayanışma Ekonomisi Girişimleri: Bizim Liberal Demokratik Toplumlarla İlişkisi Nedir?” başlıklı bir oturum gerçekleştirirken, İGÜ Uluslararası Ticaret Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Emrah Doğan ise, “Gelişmekte Olan Ülkelerde Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme ve Kalkınma” başlıklı bir oturum gerçekleştirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.