İstanbul Havadis

asdasd

İBB’nin kurban pazarına Başkan Kartoğlu’ndan tepki

BAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YASİN KARTOĞLU, İBB’NİN İLÇEDEKİ KURBANLIK SATIŞ VE KESİM ALANIYLA İLGİLİ, “2020 YILINDA BURANIN AÇILMAYACAĞI KONUSUNDA BİZLERE SÖZ VERDİLER. AMA GEÇTİĞİMİZ YIL BURALARI AÇARAK KAÇAN KASAPLARIYLA DA AYRI BİR REZALETE İMZA ATTILAR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İBB’nin kurban pazarına Başkan Kartoğlu’ndan tepki
110 views
22 Haziran 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ilçedeki kurbanlık satış ve kesim alanıyla ilgili, “2020 yılında buranın açılmayacağı konusunda bizlere söz verdiler. Ama geçtiğimiz yıl buraları açarak kaçan kasaplarıyla da ayrı bir rezalete imza attılar. Maalesef bu yıl da kurban satış ve kesim alanını açıyorlar. Yaşadığınız mağduriyetlerden dolayı İBB adına ben sizlerden bir kez daha özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

İBB bu yıl da Başakşehir’de Kurbanlık Satış ve Kesim Alanı kuruyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu alandaki vatandaşların kurbanlık satış ve kesim alanının kurulmamasıyla ilgili taleplerinin karşılıksız kaldığını ifade ederken duruma tepki gösterdi. Kartoğlu, geçmişte yaşanan olumsuzlukları hatırlatırken görüşlerini dile getirdi.

“Cam bile açamıyorlar”

Kurban satış ve kesim alanının açılması üzerine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Yüz bini aşan nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık mahallelerimizden biri olan Kayabaşı’nda, binlerce kişinin ziyaret ettiği Millet Bahçesi, Millet Kıraathanesi, meydan, Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin hemen yanındayız. Bunların tam ortasında maalesef kurban satış ve kesim alanı bulunmakta. Yaz aylarına denk gelen Kurban Bayramı nedeniyle hava sıcaklığının da etkisiyle buradan yayılan kötü kokular tüm komşularımızı rahatsız etmekte. Camlarını bile açamamaktalar” dedi.

“İBB adına sizlerden bir kez daha özür dilerim”

İBB Başkanı ve yönetiminin 23 Aralık 2019’da Başakşehir Belediyesi’ne yaptıkları ziyarete değinen Başkan Kartoğlu, “Ziyaret sırasında komşularımızdan gelen bu şikayetleri aktardık. Kurban kesim alanının buradan kaldırılması gerektiğini ilettik. Kendileri de “Bundan sonra açmayız. Zaten böyle modern bir şehrin göbeğinde kurbanlık satış ve kesim alanının ne işi var?” demişti. 2020 yılında buranın açılmayacağı konusunda bizlere söz verdiler. Ama geçtiğimiz yıl buraları açarak kaçan kasaplarıyla da ayrı bir rezalete imza attılar. Maalesef bu yıl da kurban satış ve kesim alanını açıyorlar. Yaşadığınız mağduriyetlerden dolayı İBB adına ben sizlerden bir kez daha özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.