İstanbul Havadis

asdasd

İstanbul’da gece sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere ceza yağdı

İSTANBUL’DA POLİS EKİPLERİ YENİ TİP KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA UYGULANAN KISMİ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA YÖNELİK GECE BOYUNCA DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ. UYGULAMADA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINI İHLAL ETTİĞİ TESPİT EDİLEN VATANDAŞLARA CEZA KESİLDİ. TÜM DÜNYADA OLDUĞU GİBİ TÜRKİYE’DE DE ETKİLİ OLAN YENİ TİP KORONA VİRÜSE KARŞI BİR DİZİ ÖNLEMLER ALINDI. BU KAPSAMDA İSTANBUL’DA HAFTA SONLARI KISMİ OLARAK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ UYGULANMASINA KARAR VERİLDİ. POLİS EKİPLERİ GECE BOYUNCA KISITLAMAYA YÖNELİK DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ. ANA YOLLARDA TİCARİ VE HUSUSİ ARAÇLAR DURDURULARAK GEREKLİ BELGELERİN KONTROLÜ YAPILDI. SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINI İHLAL EDENLERE CEZA YAĞDI E-5 KARAYOLU MERTER MEVKİİNDE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA YÖNELİK YAPILAN DENETİMLERDE POLİS EKİPLERİNİN ÇEVİRMESİNE TAKILAN VATANDAŞLARDAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINI İHLAL ETTİĞİ BELİRLENEN KİŞİLERE CEZA KESİLDİ. UYGULAMADA SOKAĞA ÇIKMA BELGESİNİN YANI SIRA OTOMOBİLİNİN MUAYENESİ OLMAYAN BİR KİŞİ İSE HIFZISSIHHA KANUNA MUHALEFETTEN 3 BİN 150 TL PARA CEZASINA ÇARPTIRILIRKEN MUAYENESİZ ARAÇLA TRAFİĞE ÇIKMA SUÇUNDAN 288 TL PARA CEZASINA ÇAPTIRILDI. EHLİYETİ VE SOKAĞA ÇIKMA İZNİ BULUNMAYAN SÜRÜCÜ ALKOLLÜ TRAFİĞE ÇIKTI DENETİMDE TRAFİK EKİPLERİNİN EHLİYET SORDUĞU BİR SÜRÜCÜNÜN İSE ALKOL NEDENİYLE EHLİYETİNE EL KONULDUĞU VE SOKAĞA ÇIKMA İZNİ OLMADAN ALKOLLÜ ŞEKİLDE TRAFİĞE ÇIKTIĞI ÖĞRENİLDİ. TRAFİK EKİPLERİ SÜRÜCÜYE CEZAİ İŞLEM UYGULAYARAK ARACI ÇEKİCİ YARDIMIYLA KALDIRARAK TRAFİKTEN MEN ETTİ. (MEA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İstanbul’da gece sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere ceza yağdı
46 views
29 Kasım 2020 - 4:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul’da polis ekipleri yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısmi sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik gece boyunca denetim gerçekleştirdi. Uygulamada sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği tespit edilen vatandaşlara ceza kesildi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan yeni tip korona virüse karşı bir dizi önlemler alındı. Bu kapsamda İstanbul’da hafta sonları kısmi olarak sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmasına karar verildi. Polis ekipleri gece boyunca kısıtlamaya yönelik denetim gerçekleştirdi. Ana yollarda ticari ve hususi araçlar durdurularak gerekli belgelerin kontrolü yapıldı.

Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere ceza yağdı

E-5 Karayolu Merter mevkiinde sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik yapılan denetimlerde polis ekiplerinin çevirmesine takılan vatandaşlardan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği belirlenen kişilere ceza kesildi. Uygulamada sokağa çıkma belgesinin yanı sıra otomobilinin muayenesi olmayan bir kişi ise Hıfzıssıhha Kanuna muhalefetten 3 bin 150 TL para cezasına çarptırılırken muayenesiz araçla trafiğe çıkma suçundan 288 TL para cezasına çaptırıldı.

Ehliyeti ve sokağa çıkma izni bulunmayan sürücü alkollü trafiğe çıktı

Denetimde trafik ekiplerinin ehliyet sorduğu bir sürücünün ise alkol nedeniyle ehliyetine el konulduğu ve sokağa çıkma izni olmadan alkollü şekilde trafiğe çıktığı öğrenildi. Trafik ekipleri sürücüye cezai işlem uygulayarak aracı çekici yardımıyla kaldırarak trafikten men etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.