İstanbul Havadis

asdasd

Kadıköy Belediyesi bir ilke imza attı:Alan el veren eli görmeyecek

KADIKÖY’DE YAŞAYAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE AYNİ YARDIM ULAŞTIRMAK ÜZERE TASARLANAN ‘GIDA OTOMATI’ TÜRKİYE’DE İLK KEZ KADIKÖY BELEDİYESİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLDİ. KADIKÖY BELEDİYESİNİN MESLEK ELEMANLARI TARAFINDAN TESPİT EDİLEN İHTİYAÇ SAHİPLERİ CEP TELEFONLARINA GÖNDERİLECEK SMS’TE YER ALAN ŞİFREYİ, OTOMAT ÜZERİNDEKİ PANELE GİREREK KENDİLERİNE AİT GIDA VE HİJYEN KOLİLERİNİ KİMSEYLE TEMAS ETMEDEN ALABİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadıköy Belediyesi bir ilke imza attı:Alan el veren eli görmeyecek
80 views
12 Ağustos 2020 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadıköy’de yaşayan ihtiyaç sahiplerine ayni yardım ulaştırmak üzere tasarlanan ’Gıda Otomatı’ Türkiye’de ilk kez Kadıköy Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Kadıköy Belediyesinin meslek elemanları tarafından tespit edilen ihtiyaç sahipleri cep telefonlarına gönderilecek SMS’te yer alan şifreyi, otomat üzerindeki panele girerek kendilerine ait gıda ve hijyen kolilerini kimseyle temas etmeden alabilecek.

Hedef tüm mahallelere ’Gıda otomatı’ yerleştirmek

Kadıköy Belediyesi, Temel İhtiyaç Derneği(TİDER) ve Oxivo işbirliği ile gerçekleşen gıda otomatı projesi pandemi nedeniyle artan bulaşım riskini en aza indirmeyi ve yardımlaşma sırasında ‘alan elin veren eli’ görmemesini amaçlıyor. Merdivenköy’de bulunan Sahipsiz Hayvanlarlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yanında bulunan ve 20 dolap kapasitesinin yer aldığı gıda otomatında, yiyecek ve hijyen ürünlerinin yer aldığı iki ayrı koli çeşidi bulunuyor. Türkiye’de ilk kez uygulanacak pilot proje ile ilk etapta 100 haneye ulaşılacak. TİDER Kurucu Başkanı Serhan Süzer, “Hedefimiz bizim TİDER olarak, burada Kadıköy Belediyesi başlangıcı yapan kamu kuruluşu. Bizim hedefimiz bu otomatı Türkiye’de her mahalleye yerleştirebilmek” ifadelerini kullandı.

“Alan el veren eli görmeyecek”

Otomatın nasıl çalıştığını anlatan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Birçok projede Türkiye’de ilk olduk ama böyle bir projenin ilk olarak başlamasından çok mutluyum ve gururluyum çünkü ihtiyaç sahiplerine ulaşacak bir proje.Alan el veren eli görmeyecek, kimin kime ne yardım ettiği görünmeyecek iyilik ve dayanışmanın önde olduğu bir proje. Kimse kimsenin reklamını yapmayacak, iyiliğin zaten reklama ihtiyacı yok iyilik yerini bulur. Böyle bir teknolojiyi de bu işe ortak ederek bağışçılarla ihtiyaç sahiplerini bir araya getireceğiz” diyerek amaçlarının iyilik ve dayanışmayı büyütmek olduğunu söyledi.

Odabaşı, “İyilik noktasında kim bizden yardım isterse yanında olacağız.Hiçbir ayrım olmadan hangi kurum, kuruluş yardım isterse yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.